Дівчатка, які отримали сильні опіки, повертаються до звичного життя

До лікарні ім. М. Галицького дівчата 14 та 18 років потрапили ще на початку березня. Вони були у вкрай важкому стані, адже отримали опіки 3-го ступеня та пошкодження верхніх дихальних шляхів, та були в опіковому шоці.

На жаль, дівчата стали сиротами. Вони втратили батьків в наслідок збройної агресії. Зараз їми опікується бабуся. З перших днів перебування у лікарні підлітками опікувався лікар Олександр П’ятковський.

 

"Щодо розголосу в соціальних мережах інформації стосовно імен та діагнозів – я проти. По-перше, є лікарська таємниця. По-друге, дівчата були всім забезпечені, їм приділялося максимум уваги всіх фахівців. Із самого початку допомога надавалася за міжнародними медичними протоколами та відбувався постійний контроль за станом пацієнток".

 

 

Також він повідомляє, що завдяки постійній підтримці керівництва міста по наданню гуманітарної допомоги лікарня була забезпечена лікарськими препаратами, а лікарі виконували роботу по максимуму. Дівчата в лікарні вже третій місяць поспіль, адже не мають змоги їздити на перев'язки. В Ніжинській лікарні вони отримують фахову допомогу від реабілітологів, хірургів та іншого медичного персоналу. 

Дівчата прописані  у селі Велика Дорога Талалаївської ОТГ й долею дівчат мають опікуватися соціальні служби цієї громади, але спеціалісти служби у справах дітей Ніжинської міської ради не залишилися осторонь та від самого початку приймають участь у допомозі дівчатам. Зокрема начальник Служби у справах дітей Наталія Рацин допомогла оформити їм втрачені під час пожежі документи.

В особистій розмові дівчата розповідають, що потихеньку повертаються до життя. Старша дівчинка складає екзамени та вчиться у водійській школі. Молодша вже активно гуляє на вулиці та займається з реабілітологом щодо відновлення пластичності м’язів.

Ми щиро бажаємо дівчатам якнайшвидшого одужання. Та всім нам мирного неба!

Фото та матеріал опубліковані з дозволу підлітків.

Ніжинська міська рада