"Підсолене життя у Ніжині": дє і в яку ціну можна купити сіль?

Держпідприємство "Артемсіль", яке розташоване у місті Соледар на Донеччині, не працює через війну. "Артемсіль" забезпечувало майже всі потреби України в солі і ринок відчув серйозну її нестачу.

В країні піднявся ажіотаж на продукт, проте його дефіциту не прогнозують, повідомляють у виданні  Forbes .
Яку сіль споживатимуть українці, зокрема ніжинці, та за якою ціною, дізнавалися журналісти MYNIZHYN.com

Ще тиждень тому на поличках ніжинських магазинів складно було знайти хоча б пачку солі. Проте, продавали її на ніжинському ринку і ціна була "трохи золота" - 50 грн за пачку. На сьогоднішній день як у магазинах, так і на ринку сіль є. Продають її вже не в пачках, а на вагу. На ринку просять за кіло солі 35-40 грн. Причому продають саме продукт "Артемсіль".

Продавці говорять, що привезли сіль тиждень тому і зараз її нестачі немає, як і ажіотажу також. 

 

"Люди вже набрали собі солі, запитують інколи, купують потроху, але не так, щоб масово закуповували" – розповідає продавчиня Ольга, що торгує в магазинчику на ринку. 

 

В різних мікрорайонах міста ціна на продукт також різниться. В маленьких магазинах та кіосках пропонують придбати сіль за 35-39 грн за кілограм, супермаркети ж пропонують "солоні полички", де вказано ціна за кілограм 21,64 грн. Причому на поличках магазинів частіше з’являється подрібнена сіль, або ж польська, яка коштує значно дешевше: 22 грн /кг.

Продавчиня невеличкого продовольчого магазину Олена, говорить, що ніякого дефіциту солі немає і не було, люди самі його створили. Покупці ж висловлюють з цього приводу різні думки та жартома говорять:
"Добре, що в кожного з нас є вдома по 10 пачок солі, бо ми, українці, народ запасливий!"

Ніжинка Галина каже, що перед війною купила 6 пачок солі, хай, мовляв буде на літо, на консервацію та й про запас. 

 

"А я в кінці квітня зайшла в "АТБ" і на поличках були пачки солі по 9,99 грн, так я й взяла собі 2 шт., думаю, більше не треба, надовго хватить", – розповідає жителька Ніжина Олеся.

 

В магазинчиках неподалік Ніжина також продають сіль. Тут ціна 32-38 грн за кіло. Запитуємо у продавця: "А де ж ви її взяли?" Вона, посміхаючись, розводить руками і каже: "Не знаю, привозять постачальники, так що недосолу в нас не буде, слава Богу!"

Проте, слід зазначити, що до болю знайомих пачок солі ані на базарі ані в супермаркетах ми не знайшли.

Проте, українці жартують про дефіцит солі і в мережі створюють оригінальні жарти на цю тему у вигляді мемів 

 

 


До теми: Експерти запевняють, що Україні не загрожує дефіцит солі, але буде здорожчання.

 

 

Фото  MYNIZHYN.com та з відкритих джерел