До Дня медика: інтерв’ю з ніжинським лікарем Віталієм Ляшенко

Професійне свято всіх працівників галузі охорони здоров'я України відзначається щороку у третю неділю червня. Цього року День медичного працівника припадає на 19 червня.

На неокупованих територіях, зокрема у Ніжині, пацієнти отримують медичну допомогу на тому ж рівні, як це було до повномасштабного вторгнення рф в Україну. Ніжинські лікарі продовжують приймати пацієнтів та призначати необхідне лікування. 

Журналісти MYNIZHYN.com  поспілкувалися з лікарем – травматологом Віталієм Ляшенко, який працює в медицині вже 40 років. 

Родом Віталій Григорович з Ніжинського району, та все життя пропрацював лікарем у нашому місті. Він закінчив Ніжинське медичне училище, а згодом і Київський медінститут. І от, з 1982 року працює в Ніжині лікарем травматологом. Вибирав професію медика сам, проте батько в дитинстві йому часто повторював, що фельдшер – найрозумніша та затребувана людина в селі. 

- Перше, що хотілося б дізнатися, де саме застав вас ранок 24 лютого?

- Я був вдома, у Ніжині. Мабуть як і всі жителі міста ми прокинулися від вибухів, які гучно пролунали того ранку у нашому місті. Але, як завжди, зібрався та пішов на роботу. Я зрозумів, що війна дісталася і до нас, а в такі часи, присутність медиків на роботі потрібна, як ніколи… 

- Під час бойових дій та внаслідок обстрілів значно зросла кількість травм. З якими найпоширенішими ураженнями найчастіше стали звертатися до вас ніжинці? 

- Не можу сказати, що набагато побільшала кількість травм, тому, що люди здебільшого ховалися у підвалах, таким чином змогли себе убезпечити та вціліти. Тобто зверталися до нас, як зазвичай, із різними переломами як на руках так і на ногах, з приводу пошкодження зв’язок, пошкодженн м’язів, тощо. Також багато людей потребували медичної допомоги після операцій з приводу заміни суглобів, ендопротезування. 

Раніше таку процедуро не робили, а зараз можна сказати, масово звертаються з цього приводу. За останні 3 місяці доводилось "латати" і наших бійців, які зверталися за допомогою з приводу різних ушкоджень: переломи, рвані рани, вогнепальне поранення, тощо. 

- Якщо відкласти гірку теми війни і згадати вашу медичну практику. Які неординарні, цікаві історії можете пригадати? 

- Не знаю, наскільки це буде цікаво, але мені чомусь дуже запам’яталося, коли сталася аварія на ЧАЕС у 1986 році. Напередодні до нас привезли 4 тяжкохворих, яких потрібно було прооперувати. І от ми як зайшли з колегою о десятій вечора в операційну, то вийшли звідти вже ближче п’ятої ранку. За ніч ми зробили 4 операції. Тобто, коли вибухнув Чорнобиль, ми як то кажуть "були біля свого верстата". Рано вранці пам’ятаю я звернув увагу на небо в бік Чернігова. Воно було таке багряне з чорними хмарами. 

А взагалі за всю медичну практику було досить багато різних випадків, коли людей потрібно було просто «збирати по шматочках» і після ДТП і людей, які потрапили під колеса потягу. Всякого було. 

- Чи пам’ятає свій перший робочий день? Яким він був?

- Ви знаєте, я не дуже вже й пам’ятаю свій перший робочий день, але можу сказати, що з самого початку своєї практики я не боявся за щось братися, бо був впевнений і в своїх знаннях і в своїх колегах. 

- А який Віталій Ляшенко поза межами роботи: чим займаєтесь у вільний час, що любите, чим живете? 

- Раніше я досить любив і полювання і рибалку. Зараз вже, звісно, все менш і менш доводиться кудись вибратися, бо вже літа не ті, тай ситуація в країні… Рибачити я їздив і на озера й на річки і на Київське море і в Одесу, кругом побував! 

- А пам’ятаєте свій найбільший трофей у рибалці, чи були такі? 

- О! Ми з моєю командою рибаків привозили колись і по 100 і по 200 кг риби. Тобто я був і мисливцем і затятим рибалкою (усміхається, та вже трохи сумно зітхає - авт.) 

 До речі, журналістам нашого видання також прийшлося звернутися до Віталі Григоровича зі своїми проблемами (сильним болем у нозі, який виник, як то кажуть, на рівному місці). Причому познайомилися ми з ним на прийомі нещодавно вперше. Він поставив правильний діагноз і призначив просте та дієве лікування. Так що, дяка лікарю! 

 З нагоди Дня медичного працівника, вітаємо всіх медиків міста Ніжина з професійним святом! Нехай усе хороше, зроблене з душею та натхненням, повертається до вас сторицею!  Нехай у Вашому домі завжди панують мир і злагода,у серці - доброта, а у справах - мудрість та виваженість. 

Фото  MYNIZHYN.com.