Будьте обережні під час пербування на водоймах!

Спека традиційно спонукає громадян вирушати до водойм. Здебільшого, це найближчі до місця проживання річки, озер, або ж ставки. Однак зручно не означає безпечно. Саме тому, найбільша кількість трагічних випадків фіксується саме на таких "диких" місцях відпочинку.

У червні-липні  зареєстровано 10 випадків загибелі на водоймах. На сьогодні пляжі не обстежені,  плавати у водоймах, дно яких усіяне вибухонебепечними предметами небезпечно.

Звертаємося до громадян утриматись від виходу на водойми, а в разі перебування біля них дотримуватись  елементарних правил безпеки, а саме:

Купатися краще ранком або увечері, коли немає небезпеки перегріву; плавати не більше 20 хвилин, не доводити себе до переохолодження. Бажано чергувати плавання з рухливими іграми на березі.

Не входити і не пірнати у воду після тривалого перебування на сонці або у стані алкогольного сп’яніння.

Альтернативою обладнаному пляжу може бути лише безпечне для купання місце з поступовим ухилом та твердим і чистим дном.

Небезпечно пірнати в незнайомих місцях.

Якщо раптом захопило плином, потрібно, рухаючись за течією, поступово під невеликим кутом плисти до берега.

У місцях, де багато ряски, плисти потрібно біля самої поверхні води, не роблячи різких рухів. Коли руки чи ноги раптом заплуталися в стеблах, зупинитися, прийняти позу «поплавка» і спробувати звільнитися.

Дуже обережно потрібно плавати на надувних матрацах, іграшках, автомобільних камерах: вони можуть спуститися, їх може віднести вітром або плином далеко від берега.

Небезпечно наближатись до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас.

Діти повинні купатися тільки під наглядом дорослих, які, у свою чергу, повинні навчити дітей плавати, простежити, щоб вони не запливали за обмежувальні буї, і не допускати грубих ігор у воді.

По темі: Як правильно відпочивати біля водойм. Безпека понад усе