Ніжинщина: роз'яснення стосовно гуманітарної допомоги

Від Чернігівської ОВА перша допомога надійшла наприкінці квітня. Продуктові набори були сформовані завдяки зусиллям Рівненської та Дніпропетровської ОВА.

У громади допомога надходила в залежності від сформованих потреб органами місцевого самоврядування та технічних можливостей територіальних громад. Розподілом гуманітарної допомоги займались органи місцевого самоврядування. Першочергово були забезпечені продовольством території, які найбільше постраждали від армії рф – це Новобасанська (100%), Дмитрівська (80%), Талалаївська (94%) та Макіївська (100%) ТГ.

Загалом на Ніжинщині продуктові набори отримало 113085 людей – це 42,5% населення. Серед них: Батуринська – 41%, Бахмацька – 29%, Бобровицька – 66%, Борзнянська – 65%, Височанська – 54%, Комарівська – 60%, Плисківська – 56%, Вертіївська – 67%, Крутівська – 56%, Лосинівська – 41%, Мринська – 48%, Носівська – 60%, Ніжинська – 31%.

Ніжинська РВА постійно отримувала державну гуманітарну допомогу й щоденно передавала її громадам, включаючи вихідні дні та свята, розуміючи, що допомога повинна бути надана вчасно кожному мешканцю Ніжинщини. Та не зважаючи на це, деякі громади не мали змоги в повному обсязі забрати свої пакунки в зв’язку з неможливістю роботи органу місцевого самоврядування в вихідний день, деякі – через неможливість сформувати чіткий список потреб або нестачу техніки.

Декілька громад прийняли рішення віддати частину наборів на потреби ЗСУ та громадам східних і південних областей України, окремі громади для надання гуманітарної допомоги населенню залучали недержавні благодійні організації, тому від державної продовольчої допомоги відмовились.

Ситуація в країні постійно змінюється й, на жаль, ті регіони, які нам комплектували продуктові набори тепер самі потребують допомоги. Тому, на рівні держави поки що було прийняте рішення про перенаправлення гуманітарної допомоги й тимчасове припинення постачання її на Чернігівщину.

Ніжинська районна військова адміністрація висловлює щиру подяку усім, хто активно долучався до допомоги в цей непростий для країни час – волонтерам за їх невтомну працю, всім головам територіальних громад за їх стійкість, підприємствам, які надавали спецтехніку для розвантаження пакетів із продуктовими наборами. Така спільна плідна робота дала свої результати – усі ми об’єднались заради єдиної мети, і мета ця – Перемога.