Ніжинці, а ви вже проголосували за мурал?

Гоголівська - історично найстаріша вулиця Ніжина. У середині XIX ст. міська влада Ніжина вирішила перетворити територію вздовж вулиці на сквер — від Соборної площі до східної окраїни Благовіщенського монастиря (сучасна вулиця Стефана Яворського). Ця ідея належала В. В. Тарновському-старшому, що був на той час предводителем дворян Ніжинського повіту. На честь В. В. Тарновського сквер отримав назву як сквер Тарновського (зараз сквер Гоголя).

Своє сучасне найменування пов´язане з ім´ям Миколи Гоголя вулиця отримала у 1881 році., коли міська влада вирішила надати офіційні назви деяким вулицям і площам міста. Вулиця отримала назву Гоголівської.

Вздовж вулиці Гоголя в Ніжині розташовано низку пам'яток історії та архітектури: Будівлі торговельних рядів (кінця ХІХ — початку ХХ ст.), будівля жіночої гімназії П. І. Кушакевич, Церква Іоанна БогословаБлаговіщенський монастирМиколаївський собор.

Тепер найстарішу вулицю міста буде прикрашати мурал, який доповнить її новими фарбами та увіковічить свою історичну пам'ять.

Конкурс на кращий ескіз для муралу на Гоголевській завершився 10 липня. Тепер ніжинців та гостей міста просять проголосувати за кращий мурал, який буде прикрашати стіну магазину "Подарунки".

Всього представлено 14 ескізів. Всі вони різні між собою та неймовірно гарні. На них можна побачити весняний та зимовий Ніжин, його прекрасні церкви, озеро в Графському парку, самого Гоголя, Ніжин у вигляді книги, елементи вишиванки... Голосування триватиме два тижні, з 20 липня по 3 серпня.

Віддати свій голос можна у Телеграм каналі Ніжин Офіційно.

Якщо ви обрали ескіз з 1-7 номер, то перейдіть за цим посилання https://t.me/info_nizhyn/4329.

Якщо ж ваш варіант з 8-14, то переходьте за наступним посиланням https://t.me/info_nizhyn/4330.