Як проводиться розмінування на Чернігівщині

Поліцейські вибухотехніки щодня проводять розмінування територій, які були під окупацією російських військ. З моменту ворожого вторгнення вони знешкодили на Чернігівщині вже близько 12 тисяч вибухових предметів.

Виїзд команди вибухотехніків на знешкодження боєприпасів починається із завантаження в спеціальні автомобілі вибухотехнічного обладнання, засобів пошуку та знищення вибухонебезпечних предметів, а також засобів індивідуального захисту самих вибухотехніків.

 

З початку повномасштабного вторгнення майже щодня до нас надходять повідомлення про виявлення вибухонебезпечних предметів – боєприпасів ствольної і реактивної артилерії, протитанкових та протипіхотних мін, гранат тощо, – розповідає начальник відділу вибухотехнічної служби поліції Чернігівської області Володимир Сіренко. – Загалом ми здійснили вже близько 400 виїздів, під час яких знешкодили близько 12 тисяч вибухонебезпечних предметів.

 

Як правило, робочий виїзд з пошуку, збору та знешкодження смертельно небезпечного металу триває з ранку і аж до вечора.

 

У лісових масивах, на полях досі залишається багато вибухонебезпечних пристроїв. На жаль, трапляються трагічні випадки, коли люди нехтують заборонами відвідувати ліси та необстежену місцевість, яка перебувала під ворожою окупацією. Проте, навіть на розмінованих територіях громадянам слід обов’язково дотримуватися правил особистої безпеки, – наголошує Володимир Сіренко.

Поліцейські наголошують на тому, що потрібно дотримуватись правил безпеки та не чіпати невідомі предмети.