Всі три переможні роботи мають бути муралами у Ніжині

На засіданні виконавчого комітету, який пройшов 11 серпня було розглянуто ряд питань соціально-майнового характеру, захисту прав неповнолітніх, внесення змін до цільових програм та програм інформатизації тощо.

На засіданні виконавчого комітету, який пройшов 11 серпня було розглянуто ряд питань соціально-майнового характеру, захисту прав неповнолітніх, внесення змін до цільових програм та програм інформатизації тощо.

Зокрема мова йшла і про мурали, які перемогли на конкурсі. Зазначимо, що переможна робота викликала у ніжинців багато як і негативної реакції так і позитивної. Багато хто не погоджувався із таким рішенням. Нагадаємо результати голосування двох турів: 

1 місце (82 бали) – робота №14

2 місце (75 балів) – робота №1

3 місце (65 балів) – робота №4.

Як зазначено, журі вирішили створити робочу групу, яка разом з переможницею конкурсу Надією Феофановою вдосконалять ескіз, який здобув перемогу.

До членів виконавчого комітету звернувся секретар Ніжинської міської ради Юрій Хоменко разом з Євгенією Липовецькою, членькинею Національної спілки художників України та Анною Парубець, директоркою музейного комплексу Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, щоб втілити всі три ескізи муралів втілити на будівлях Ніжина.

 

"На думку конкурсної комісії, яку я поділяю, всі три проєкти мають бути реалізовані в Ніжині у вигляді муралів. Звичайно їх треба переформатувати, адже жодна з конкурсних робіт не відповідає вимогам створення муралів, ні композиційно, ні кольорово, ні відповідно дизайн-коду вулиці Гоголя. Але ми обрали найкращі, що найбільше наближенні до вимог і пропонуємо їх втілити у нашому місті", - зазначив Юрій Хоменко.

Також він додав, що щодо переможця, композиційно та ідейно ескіз муралу №14 ідеально вписується в загальну картину, хоча і потребує доопрацювання. 

Як зазначено на сайті міської ради, лише завдяки архівним фото, ніжинці раніше мали таку можливість. Наразі реалізація проєкту ескізу муралу №14 допоможе краще відчути дух далекого 1917 року та поринути у минуле. Члени виконавчого комітету підтримали пропозицію та проголосували за рекомендацію розгляду можливості реалізації трьох робіт переможців.

Довідково: Мурал (Mural) – це надзвичайно великий витвір мистецтва, найчастіше картина або величезне "графіті", нанесене на поверхню стіни. Мурали – це сучасне вуличне мистецтво, яке спрямоване на надання краси будівлям.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: