Хто надав дозволи на проведення ярмарки у Чернігові

Організатори направили листи про проведення благодійного ярмарку "Північний Шарварок" до патрульної поліції та обласної військової адміністрації, але в анонсі не було інформації про виставку зброї.

Організатори направили листи про проведення благодійного ярмарку "Північний Шарварок" до патрульної поліції та обласної військової адміністрації, але в анонсі не було інформації про виставку зброї.

Про це розповіли пресофіцер патрульної поліції Віталій Копистко та радник начальника ОВА Андрій Подорван.

За словами Андрія Подорвана, до Чернігівської ОВА з листом про проведення благодійного ярмарку зверталась ГО "Діючи по совісті". В листі йшлося про спільну організацію заходу з міжнародним благодійним фондом "Вільні та сильні".

 

"Мова йшла саме про розважальний захід з атракціями для дітей з різними патріотичними заходами, в якому не було ані слова про виставку зброї чи ще щось. Ми не маємо повноважень дозволяти або забороняти такі заходи, бо це розважальний захід. Організатори мали б звернутися до місцевої ради, до органу місцевого самоврядування і далі попередити відповідні інстанції", — зазначив Подорван.

 

Секретар міськради Олександр Ломако сказав, що до них лист про проведення ярмарки не надходив. А повноважень погоджувати подібні заходи вони також не мають. Якщо є підстави вважати, що проводити будь-який масовий захід небезпечно, то орган місцевого самоврядування може звернутися до суду з клопотанням про його заборону.

Лист-повідомлення за день до проведення благодійного ярмарку отримала патрульна поліція області. Однак громадський порядок на самій локації правоохоронці не забезпечували, розповів пресофіцер патрульної поліції області Віталій Копистко. Про це окремо у листі-зверненні не просили, сказав він.

 

"В листі зазначено про те, що будуть локації для дітей, фудзона, плетіння маскувальних сіток, але про те, що буде виставка озброєння чи зброї, чи ще щось пов’язане, то згадок про це немає. Ми наблизили кілька автопатрулів до місця, де це проводилось. Безпосередньо патрулювання цього заходу в нас не здійснювалося, не було такого запиту", — сказав Копистко.

Зі слів голови ГО "Діючи по совісті" Олени Котенко, організацією виставки зброї займалися представники саме цього фонду.

Загалом, під час воєнного стану законодавство в України дозволяє проводити мирні заходи. Для цього з відповідним зверненням необхідно звернутися до місцевих рад не пізніше, ніж за п’ять робочих днів до проведення заходу. Треба зазначити: дату, час проведення і тривалість заходу, мету і місце заходу, дані відповідальної особи, а також інформацію про намір встановлення тимчасових споруд та використання звукопідсилювальної техніки.

На заході має дотримуватися громадський порядок, правила пожежної безпеки, мають бути засоби першої медичної допомоги. Поруч повинно бути укриття на випадок повітряної тривоги.

Зараз постраждалий дворічний хлопчик у тяжкому стані. Його направили до лікарні "Охмадит".

Двом військовим, причетним до поранення дітей на Валу повідомили про підозру.

Як повідомив дядько хлопчика Іван Божко, Ромчик втратив зір на одне око. 

 

"Вже зараз зрозуміло, що це багаторічна реабілітація. Те, що йому змогли зшити, зібрати… На жаль, він втратив зір на одне око. Надалі він буде рости. На жаль, ті шви, які йому накладали, зрозуміло, що стануть рубцями, які з ростом кісточок розтягуватися не зможуть. Тобто, це постійні пластичні операції".

 
 
 
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: