Як діяти у випадку знеструмлення та "блекауту"

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки опублікував низку порад, як діяти українцям у випадку знеструмлення і як підготуватися до ймовірного "блекауту".

На випадок зникнення електроенергії варто

  • підготувати запас води, їжі, ліків, батарейок, ліхтариків, свічок та сірників;
  • щоб зберегти тепло в приміщенні, необхідно заклеїти щілини у вікнах і балконних дверях, закрити їх ковдрами;
  • придбати дизельний або бензиновий генератор — він дозволить на певний час увімкнути електроенергію.

Як залишатися на зв'язку

Якщо зв'язок вашого оператора зникне, ви можете підключатися до мережі інших операторів. Для цього необхідно зайти у "Налаштування", обрати розділ "SIM-карти", "мобільні мережі" або "Стільниковий зв'язок". Обрати опцію "Мобільна мережа", "Підключення" або "Обрати "мережу" і вимкнути автоматичний режим.

На екрані з'явиться перелік доступних мереж – ви можете змінити його на одну з мереж у списку.

Зазначимо, що Володимир Зеленський повідомив: "Вчора та сьогодні російська армія вдарила по українській енергетичній інфраструктурі. Сотні тисяч українців опинилися в темряві – без електрики. Будинки, лікарні, школи, комунальна інфраструктура... Російські ракети вдарили точно по тих об'єктах, які абсолютно не мають відношення до інфраструктури ЗСУ нашої країни.

Це ознака відчаю тих, хто придумав цю війну. Ось як реагують на розгром російських військ у Харківській області. Вони нічого не можуть зробити нашим героям на полі бою, і тому Росія наносить свої підлі удари по цивільній інфраструктурі.

Щоб захистити від цього, ми повинні ще більше зміцнювати нашу співпрацю – кожен у вільному світі. Разом ми зможемо подолати російський терор. Росія має бути визначена державою-терористом. Посилити санкції - потрібен восьмий пакет санкцій ЄС. Необхідно збільшувати допомогу Україні, насамперед прискорити надання систем ППО нашій країні".

ДовідковоБлекаут – це ситуація, коли в результаті аварії або якогось серйозного збою пропадає електрика.