Ніжин. Міжнародна співпраця громад

Муніципалітети країн Європи мають значний досвід впровадження реформ та розвитку, який вкрай потрібний українським громадам. З початком російського вторгнення для українських міст та сіл важливими стали обмін досвідом та гуманітарна підтримка від побратимів.

Муніципалітети країн Європи мають значний досвід впровадження реформ та розвитку, який вкрай потрібний українським громадам. З початком російського вторгнення для українських міст та сіл важливими стали обмін досвідом та гуманітарна підтримка від побратимів.

Команда Регіонального офісу U-LEAD в Чернігівській області проводить консультації для фахівців громад регіону "Налагодження міжнародного співробітництва громади". Вони спрямовані на інформування про можливості, які дають такі  партнерства.

“Ми потребуємо такої підтримки, а світ готовий її надавати. Ми бачимо, що громади в країнах ЄС активно підтримують міста України й допомагаємо налагодити партнерство. Наша робоча група проаналізувала законодавство та наявні можливості співпраці, і ці знання передаємо колегам”, - наголошує Ірина Кудрик, керівниця Регіонального офісу.

Нещодавно була створена робоча група із фахівців U-LEAD, яку очолює Людмила Чабак, радниця із децентралізації та місцевого самоврядування. Ця команда зібрала інформацію та підготувала низку порад для громад з питань пошуку партнерів і налагодження співпраці.

Вже відбулись онлайн консультації для низки громад, зокрема Ніжинської, Новобілоуської та Чернігівської. У Ніжині є партнерства з іншими містами, але варто шукати нові зв’язки та посилювати цю роботу, вважає Людмила Чабак.

“Важливо щоб про громаду можна було знайти інформацію англійською мовою. Наприклад зробити розділ на сайті, а в кращому випадку створити сторінку англійською у Вікіпедії”, - наголосила Людмила Чабак.

Крім інформаційної роботи громада має активно працювати із міжнародними проєктами. Так в Ніжині вже звернулись до низки міжнародних інституцій та організації із пропозиціями пошуку партнерів.

“Ми не чекаємо поки нас приїдуть і врятують. Ми активно спілкуємось із можливими партнерами. Ось нещодавно ми відвідали Бельгію, і зараз вже маємо громаду партнера. Ми навіть перейменували декілька вулиць в честь вже наявних міст-побратимів, і це дуже сильно резонувало у тих громадах”, - говорить Юрій Хоменко, секретар Ніжинської міської ради.

Важливою складовою успішності міжнародної співпраці громад є відкритість та прозорість у цьому процесі. Такий підхід створює гарні передумови для ефективного залучення не лише влади, а й волонтерів.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: