Чудернацькі витівки природи: розмаїття моркви у фотографіях

Осінь 2022 видалась урожайною на дари природи: як картоплю, так і горіхи, яблука, кабачки і …моркву! Морква — універсальний коренеплід, без якого не обходяться перші, другі страви, закуски, і навіть десерти.

Осінь 2022 видалась урожайною на дари природи: як картоплю, так і горіхи, яблука, кабачки і …моркву! Морква — універсальний коренеплід, без якого не обходяться перші, другі страви, закуски, і навіть десерти.

Вона заслужила на те, щоб її любили як дорослі, так і діти, завдяки великому вмісту цукру, рівень якого може досягати 15%. Унікальний склад і солодкість роблять цей продукт улюбленим інгредієнтом для солінь, ліками, вітамінною «зарядкою», а хтось не проти погризти його і сирим.

MYNIZHYN.com підготував осіннє розмаїття дарів природи у фотографіях, солодкого коренеплоду - моркви. Природа теж інколи робить свої чудернацькі витівки. До вашої уваги – фоторепортаж різних форм та незвичних розмірів. Фото MYNIZHYN.com.

Цікавий факт: Найбільшу морква за всю історію вдалося виростити американцеві Крістоферу Кваллі. У 2017 році він побив світовий рекорд, викопавши плід вагою 10,18 кг, випередивши попереднього рекордсмена на півтора кілограма.

Варто знати - простий трюк, який допоможе зберегти моркву в погребі до весни.  Зазвичай моркву ми садимо з запасом, щоб її не купувати взимку, а використовувати в кулінарії свою власну. Тому її так важливо вміти грамотно зберегти.

Загальні правила збирання моркви і її підготовки до зберігання.

Перше, що необхідно правильно зробити — прибрати урожай. Дістаньте овоч з ґрунту, приберіть з нього всю землю, щоб морква стала максимально чистою. Але мити її не слід. Все роблять виключно “на суху”. Інакше коренеплоди не будуть довго зберігатися. Далі прогріваємо прибрану моркву на сонці протягом 48-ми годин. Щоб коренеплоди просушити рівномірно, вони повинні лежати в один шар.

Після сушіння прибираємо моркву на зберігання в спеціальні ящики. Саме на цьому етапі ми і застосуємо нашу невелику хитрість.

Що потрібно зробити для тривалого зберігання моркви в погребі. Заздалегідь наберіть горобинових гілок. Вибирайте такі, на яких велика кількість листя. Просушіть гілки на сонці. Накрийте зверху сухими горобиновими гілками моркву в ящиках. Горобина не дозволить розвиватися шкідливим мікроорганізмам на моркві. Завдяки такій захисній властивості горобинових гілок ми захистимо їх від патогенної флори, а значить збережемо наш урожай здоровим до весни.

У матеріалі використано інформацію сайтів: https://subota.online/prostyj-triuk-iakyj-dopomozhe-zberehty-morkvu-v-pohrebi-
do-vesny/
,  https://diapason.com.ua/morkva-ce-ovoch-chi-frukt-osoblivosti-ta-opis/

 

 
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: