Все, що треба знати про Калій йодид

Зараз дуже багато інформації з приводу загрози запуску ядерної зброї зі сторони рф. Переважна частина експертів вважає ймовірність застосування тактичної ядерної зброї в Україні доволі низькою. Приводу для паніки немає. Проте, потрібно знати, як діяти у випадку ядерної загрози. Відповідаємо на найпоширеніші питання з приводу препарату «Калій йодид».

Зараз дуже багато інформації з приводу загрози запуску ядерної зброї зі сторони рф. Переважна частина експертів вважає ймовірність застосування тактичної ядерної зброї в Україні доволі низькою. Приводу для паніки немає. Проте, потрібно знати, як діяти у випадку ядерної загрози. Відповідаємо на найпоширеніші питання з приводу препарату «Калій йодид».

Що потрібно знати про калій йодид?

У випадку ймовірної ядерної загрози — аварії на атомній електростанції або застосуванні ядерної зброї — в Міністерстві охорони здоров’я рекомендують вживати йодид калію. Проте медичний препарат потрібен не всім, а декому може навіть нашкодити.

Для чого вживають калій йодид?

Нам потрібна дуже висока доза йоду, щоб наша щитоподібна залоза була зайнята цим йодом, а не радіоактивними ізотопами, які можуть бути принесені разом з радіоактивним пилом. Для цього ми й п’ємо йодид калію, щоб наша щитоподібна залоза не брала певний проміжок часу йод ззовні.

Коли потрібно пити калій йодид?

Просто так його пити не потрібно. Якщо ДСНС або офіційні владні структури не повідомили про певну загрозу і не дали команду пити, то робити цього не треба. Його потрібно приймати орієнтовно за шість годин до приходу пилової хмари, але не пізніше 24 годин з моменту катастрофи, тобто на 25-ту годину сенсу вже немає.

Кому не можна калій йодид?

Є певні захворювання щитоподібної залози, при яких категорично забороняється прийом високих дозувань йоду. Також людям, старшим за 40 років, не потрібно вживати йодид калію. Після 40 років щитоподібна залоза взагалі вже не бере йод ззовні. Тобто сенсу в прийомі йодид калію немає.

Чим може нашкодити препарат?

Йодид калію може нашкодити функціям, які виконує щитоподібна залоза. Якщо в разі якоїсь неіснуючої небезпеки ми збільшимо в організмі кількість йоду, то ми можемо створити токсичний зоб – це патологічний стан, він потребує лікування, достатньо довгого, не скажу, що болісного, але неприємного. Деяким просто протипоказані високі дози йоду через супутні патології. Тому варто проконсультуватися зі своїм сімейним лікарем.

Чи можна замінити калій йодид іншими препаратами або народними методами?

Будь-які народні методи в цьому випадку не є логічними і не мають право на існування. Формат препаратів типу звичайного йоду дозволяється, але є проблеми з правильним дозуванням. Деякі люди скупають йодомарин і на початку повномасштабної війни взагалі був неадекватний ажіотаж на гормони для щитоподібної залози. Це немає жодного сенсу. Через це люди, у кого дійсно є проблеми із щитоподібною залозою, не могли знайти собі препарати для лікування».

Кому першочергово потрібно приймати калій йодид?

Дітям, годуючим матерям та людям до 40 років. У дітей, особливо до 1 міс, активність залози дуже висока, тож поглинання йоду у 10 разів більше, ніж у дорослих. А от з віком активність залози падає і накопичує вона значно менше, тому літнім людям приймати калій йодид не потрібно.

У яких дозах необхідно приймати калій йодид? Та коли його слід приймати?

Одразу після офіційного оповіщення місцевими органами влади. У перші години.

Дози:

· Діти до 1 міс. – 16 мг (1/8 таблетки);

· Від 1 міс. до 3 років – 32 мг (1/4 таблетки);

· З 3 до 12 років – 62,5 мг (1/2 таблетки);

· З 13 до 40 років, вагітні, годуючі – 125 мг (1 таблетка).

Чи можна купити калій йодид у аптеках Чернігова та скільки коштує?

Певний час у міських аптеках спостерігався дефіцит цього препарату, тому аптекарі дуже часто пропонували обрати «Йодомарин». Ми наполягаємо на тому, що даний препарат не підходить. Потрібен саме «Калій йодид 125 мг». Продається він у формі таблеток. Звісно, на фоні нагнітання інформації про «ядерку» люди масово закуповують ці таблетки, створюючи штучний ажіотаж.

Як дізнатися, у якій аптеці є калій йодид?

Аби не витрачати свій власний час, ми рекомендуємо моніторити наявність препарату за допомогою мобільного додатку «Tabletki.ua». Там ви знайдете повний перелік аптек, де калій йодид є в наявності. Або ж можна дізнаватися і телефонувати на гарячі лінії аптечних мереж «Бажаємо здоровʼя», «Медсервіс», «Доброго дня», «Подорожник» та багатьох інших. Ці телефони можна знайти на офіційних сайтах, загугливши назви цих аптек. У Ніжині даного препарату в аптеках на даний час немає.

Зверніть увагу!

На одну дорослу людину потрібно лише одна пігулка калій йодиду!

Людям після 40 років взагалі не потрібно вживати калій йодид!

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: