Ніжинська «Зграя вовченят» допомагає ЗСУ

Тут ідеться не про лісових звірят, як ви могли подумати, а про волонтерську організацію, котра забезпечує наших воїнів сухими пайками.

Журналісти MYNIZHYN.com дізнавалися про її роботу та чому вона має таку назву у одного із її засновників - Костянтина Смалія.

- Розкажіть, будь ласка, як давно існує ваша організація? Як усе починалося? І найцікавіше – чому така назва?

- Як організація існуємо із серпня. У нас в Україні є подібні організації, на зразок «Кухарської сотні столиці», які займаються виготовленням сухпайків, хтось заготовляє, хтось тільки пакує уже готовий продукт. Ми ж усе робимо самі від початку і до кінця: підготовлюємо сировину – миємо, чистимо, подрібнюємо овочі, сушимо, а потім порційно фасуємо.

Ідею ще у липні, підкинула Наталія Забіла разом з Сергієм Волковим, уродженцем Ніжина, який у Києві разом з дружиною створив благодійний фонд «Зграя вовченят». Власне, така назва на честь її засновника, але треба сказати, що це і відображає головний принцип організації – діяти разом.

Отож, ми зібралися - я, Наталія Забіла, Олена Волкова, Сергій Волков, Тимошик Дмитро та організували у вересні в Ніжині Кухарську Зграю вовченят.

Знайшли приміщення, облаштувалися і пішло-поїхало. Спочатку думали тільки сушити фрукти-овочі, та трохи згодом придбали і решту необхідного обладнання для пакування. Приводом для початку стало моє вересневе свято – день народження. У соцмережі я розмістив пост, в якому запропонував всім бажаючим поздоровити мене у вигляді допомоги закупівлі ще однієї сушарки для реалізації задуму. І нам все вдалося. Зараз працюємо над своєю продукцією повністю самостійно – від початку і до кінця.

«МИ ВІДВАНТАЖИЛИ ХЛОПЦЯМ ВЖЕ МАЙЖЕ 6 500 ПАКЕТІВ ГОТОВОЇ ПРОДУКЦІЇ,

А ЦЕ 65 000 ПОРЦІЙ, І ЦЕ ТІЛЬКИ ПОЧАТОК!»

- Цікаво, який асортимент представляє ваша продукція?

- Ми виготовляємо 8 видів супів, 2 види молочних каш, пакуємо набір для приготування узвару та робимо індивідуальні енергетичні перекуси «Смаколики». Готується все просто – треба вміст пакета залити гарячою кип’яченою водою, варити хвилин 20 – і все: обід готовий. Молочні каші хлопці зазвичай їдять на сніданок. Схоже, їм смакує, навіть фотозвіти готових страв нам скидають. Усе натуральне, а значить не тільки смачне, а ще і корисне. (До речі, доведено, що сушені овочі та фрукти зберігають більше вітамінів, ніж заготовлені у будь-який інший спосіб. – Авт.)

Нам допомагають працівники дитячого садочка Вертіївської громади. Дівчата вручну лущать горішки та насіння соняшника, виготовляють пастилу та солодкі чіпси. Ми їх доповнюємо, формуючи так званий енергетичний набір – «Смаколик». Він ситний та поживний, бо зазвичай містить горіхи та родзинки. У польвих умовах буває неможливим приготувати їжу, то такий пакет стане нашим військовим у нагоді. У планах - іще створити солоний енергетичний набір на основі сухарів.

За такий короткий час роботи ми відвантажили хлопцям вже майже 6 500 пакетів готової продукції, а це 65 000 порцій! І це тільки початок!

ПРИЙШЛА БАБУСЯ, ПЕРЕДАЛА ПАКЕТ ЛУЩЕНИХ ГОРІХІВ, А КОЛИ РОЗГОРНУЛИ ЙОГО, ТО ПОБАЧИЛИ, ЩО ТАМ ЩЕ Й СТО ГРИВЕНЬ ЛЕЖИТЬ

- Які установи вам допомагають? Хто у вас працює?

- Це абсолютно волонтерська організація. Співпрацюємо майже з усіма волонтерськими організаціями Ніжинщини. Окрема подяка тим підприємцям, які на постійній основі нам допомагають. У нас немає робітників. Люди приходять коли хочуть і коли можуть. У свої вихідні чи просто на пару годин, коли у них є вільний час. Роботи тут усім вистачає. І працюють вони не за гроші, а задля наших військових, задля нашої перемоги, задля скорішого миру.

Усе силами громади. І це не тільки мешканці Ніжину чи Ніжинщини, допомагають із Куликівки, Чернігова, Київщини, Сумщини та навіть Полтавщіни. Державний сектор, приватні підприємці, Церкви, школи, садочки збирають городину, крупи, спеції та передають їх нам. (До речі, поки ми говорили, під’їхала із овочами матінка Дар’я із Покровської церкви. – Авт.). Коли усе тільки починалося, то і не думав, що нас так підтримають. Одного разу прийшла бабуся, передала пакет лущених горіхів, а коли розгорнули його, то побачили, що там окрім горіхів ще й сто гривень лежить! Дівчата, які працювали тоді на кухні, були такі розчулені, що не могли стримати сліз. Ну скажіть, ну от як таку націю можна перемогти?

- До розмови долучилася Олена, дружина Костянтина Смалія.

- До нас часто приходять на екскурсію дітки із садочку, школярі та студенти. Ми їм показуємо процес приготування, залучаємо їх. Старші діти, молодь так і залишаються нашими постійними помічниками. До нас вже сімейними підрядами приходять допомагати.

Молодь залучається до всіх процесів і не цурається ніякої роботи – миють і чистять на рівні з дорослими. І це дуже тішить.  Бо не в гаджетах зависають, а роблять справді вагомий внесок в боротьбі за вільне майбутнє України!

Малеча залишає малюнки, пробки, вироби з бісеру або інші цікавинки, які ми потім передаємо воїнам разом із нашою продукцією. Отримавши такі приємності, хлопці ще раз впевнюються – їх чекають, люблять і цінять!

«Зграя вовченят» буде рада будь-якій допомозі. Тел. (097)7287324 - куратор проекту Наталія Забіла.

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: