Шахраї виманили у мешканки Ніжинщини близько 40 тисяч гривень

Поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахраїв! Зловмисники видають себе за працівників банку.

Поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахраїв! Зловмисники видають себе за працівників банку.

Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки. Представляючись співробітниками банків, шахраї випитують секретні дані і можуть отримати доступ до ваших рахунків.

Нещодавно до поліції звернулась 31-річна мешканка Ніжинського району, яка повідомила, що їй зателефонував невідомий і представився оператором банку. Незнайомець розповів жінці, що з її картки хтось нібито намагається зняти кошти. Невідомий запропонував потерпілій слідувати його інструкціям, щоб «заблокувати картку». Жінка виконала всі вказівки невідомого, тим самим надавши йому доступ до свого рахунку. Після чого виявила зникнення близько 40 тисяч гривень з картки.

За цим фактом слідчий поліції відкрив провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

Поліція наполегливо рекомендує: ніколи не виконуйте вказівок незнайомих осіб, які пов’язані з переведенням коштів, по телефону нікому не розповідайте ніяких відомостей зі своєї картки. Якщо висувають умову, що для виконання певних дій потрібно повідомити пін-код вашої картки або одноразовий пароль з SMS-повідомлення — негайно завершуйте розмову. Це шахрай! Всі операції щодо безпеки картки проводьте тільки особисто у відділенні банку.

Пам’ятайте: справжній банківський працівник не має права питати у вас секретні дані картки і ніколи цього не робитиме. Так вчиняє тільки шахрай.

Розкажіть про цю схему шахрайства своїм родичам і близьким, особливо людям літнього віку.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: