Як виявити переохолодження та надати допомогу: поради ніжинського лікаря

В зимовий період бувають сильні морози і через це підвищується ризик переохолодити свій організм. Як виявити переохолодження та надати медичну допомогу?

Про це журналісти MYNIZHYN.com поговорили з директором Ніжинського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Оксаною Калініченко.

Лікар говорить, що є декілька стадій, за допомогою яких можна розпізнати переохолодення. 

Перша стадія - це коли у людини з’являються лихоманка, слабкість, а також втома або ж сонливість.

Крім того, спостергігається «гусяча шкіра».

Друга стадія, більш тяжка. Тут вже спостерігається максимальне холодове тремтіння тіла, а сонливість переходить у розлад свідомості.

Найважчпа третя стадія, коли вже пригнічення тремтіння свідчить про гіпотермію. Людина може втратити свідомість. В цьому випадку можуть бути плачевні наслідки: переохолодження в цій стадії може призвести до зупинки дихання та серця.

Тут вкрай важливо постраждалому терміново надати домедичну допомогу, бо без неї людина може вмерти.

Оксана Калініченко розповіла також,

що означає домедична допомога у разі переохолодження і як правильно її надати:

"Перше, що потрібно зробити, якщо є така можливість - перейти з постраждалим у тепле приміщення та заспокоїти його. Зняти холодний або ж мокрий одяг та напоїти теплим чаєм, вкрити чимось теплим, що є під рукою: сухий одяг, ковдра, тощо. Це перше, що ви можете зробити - говорить лікар - варто також зателефонувати до швидкої і слідувати рекомендаціям, які підкажуть вам медпрацівники. Проте, якщо хворому не стає легше і він знепритомнів, варто зразу ж розпочати серцево-легеневу реанімацію та викликати бригаду швидкої допомоги". 

 

До теми: Зима може бути важкою: медики розповіли, як виявити переохолодження та надати допомогу 

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер