Жінку через суд змусили повернути субсидію

Деснянський райсуд змусив чернігівку повернути державі зайве виплачену субсидію у розмірі майже 4300 грн через порушення правил оформлення. В чому криється причина - далі у матеріалі.

Деснянський райсуд змусив чернігівку повернути державі зайве виплачену субсидію у розмірі майже 4300 грн через порушення правил оформлення. В чому криється причина - далі у матеріалі.

До суду звернувся Департамент соціальної політики Чернігівської міської ради, який просив стягнути з жительки міста субсидію за період із 1 лютого 2019 по 30 квітня 2019.

Обґрунтуванням стало те, що одержувачка не задекларувала доходи зятя, хоча він не був зареєстрований у її будинку. У той самий час суд зазначає, що при нарахуванні субсидії враховуються доходи всіх членів сім'ї у домогосподарстві. Щоб доходи чоловіка не враховувалися, отримувачка повинна була довести, що він не проживає за її адресою.

«Відповідачу було здійснено перерахунок призначеної субсидії за період з 01.10.2018 до 30.04.2019, відповідно до якого сума надміру виплачених коштів складає 9574 грн 77 коп. Після зняття суми житлової субсидії, яка надавалась не у грошовій формі, залишок суми надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії за період з 01.02.2019 до 30.04.2019 склав 4264 грн. 51 коп. Відповідача ознайомлено про припинення надання житлової субсидії та запропоновано повернути надміру виплачені бюджетні кошти, однак вона добровільно їх не повернула, у зв`язку з чим позивач звернувся до суду з вказаним позовом», - наголошується у вердикті суду.

Відповідачка повинна була повідомити управління, що її дочка перебуває в шлюбі і звернутися з новою заявою та декларацією, задекларувати відповідно до II та III розділів декларації дані чоловіка дочки, а також його доходи, – йдеться у тексті рішенні суду.

Таким чином, для отримувачки змінилися умови надання виплат. У результаті їй здійснили перерахунок за 7 місяців, згідно з яким сума надмірно виплачених коштів становила понад 9500 грн. Після зняття суми житлової субсидії залишок становив 4264 грн, який і вимагали повернути.

У своєму рішенні суд зобов’язав стягнути з відповідача зазначену суму, а також майже 2500 грн судового збору. Щоправда, чернігівка ще може оскаржити рішення суду в апеляційній інстанції.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: