В Чернігові призначено начальника військової адміністрації

Начальником Чернігівської міської військової адміністрації став Дмитро Брижинський. Про це йдеться у розпорядженні президента України.

Начальником Чернігівської міської військової адміністрації став Дмитро Брижинський. Про це йдеться у розпорядженні президента України.

Дмитро Брижинський народився 3 червня 1980 року в місті Сновськ. Він полковник Збройних сил України, з жовтня 2022 року Брижинський є керівником патронатної служби апарату облдержадміністрації. Про це повідомляє пресслужба Чернігівської обласної військової адміністрації.

Освіта

У 1997 році вступив до Харківського інституту танкових військ, який закінчив у 2001 році з відзнакою. Після цього навчався у Чернігівському державному інституті економіки і управління за спеціальністю “Фінанси”. Також вивчав право у Національному університеті “Чернігівський колегіум” імені Т. Г. Шевченка, який закінчив у 2010 році. У 2018 році отримав диплом Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

У 2021 році закінчив Національний університет “Чернігівська політехніка” за спеціальністю “Публічне управління та адміністрування”.

Бойовий досвід

Навесні 2014 року Брижинський очолив ротно-тактичну групу від 1-ї окремої танкової бригади, яка прикривала державний кордон на ділянці Ямпіль-Шостка в Сумській області.

У червні 2014 року очолив батальйонно-тактичну групу 1-ї окремої танкової бригади на базі механізованого батальйону, відправився воювати на Луганський напрямок в районі населеного пункту Щастя. Підрозділи батальйону блокували російську окупацію по рубежу Біле-Родакове-Шишкове-Стукалова Балка-Красний Яр-Вергунка. Через декілька тижнів його перевели до Оперативного командування “Північ” на посаду старшого офіцера управління оперативної підготовки оперативного управління.

У березні 2019 року очолив 93-тю окрему механізовану бригаду “Холодний Яр”, і саме під його командуванням в жовтні 2021 року на Донбасі вперше застосували “Байрактар”.

Раніше був начальником штабу та першим заступником командира військової частини 58-ї окремої мотопіхотної бригади ім. гетьмана Івана Виговського. Під командуванням Дмитра Брижинського бригада воювала на Авдіївському напрямку, а також на Луганщині — у районі Новотошківського, Бахмутської траси та Кримського.

18 лютого 2020 року бригада відбила штурм окупантів, які застосували танки і важку артилерію. Бригада втримала свої позиції й нанесла суттєві втрати противнику.

Також бригада під керівництвом Брижинського значно покращила своє тактичне положення у районі Бахмутської траси, а також у районі Кримського.

 

“За ротацію, за підрахунками розвідки, бійці 93-ї бригади ліквідували 71 і поранили 130 окупантів. А також знищити або пошкодили 26 одиниць техніки. Це і бронетехніка, і автомобільна техніка, яка підвозила боєприпаси або матеріали для виготовлення інженерних споруд”, — сказав Брижинський в інтерв’ю виданню “Армія Inform”.

 

Під час повномасштабного наступу росіян керував обороною міста Чернігів. Про це Брижинський розповідав у документальному фільмі.

Більше матеріалу у відео.

 
 

Сім’я

Дмитро має дружину Олену та двох доньок: Анастасію і Поліну.

Нагороди

Дмитро Брижинський має близько 15 різноманітних нагород та відзнак. Серед них: Орден Богдана Хмельницького III ступеня та Орден Богдана Хмельницького II ступеня (отримав навесні 2022 року).

21 вересня 2022 року Дмитру Брижинському присвоїли звання "Почесний громадянин Чернігова".

Цивільна посада

5 жовтня 2022 року начальник ОВА В’ячеслав Чаус представив членам Ради оборони області керівника патронатної служби апарату облдержадміністрації Дмитра Брижинського.

 

“Дмитра Володимировича знають всі, хто хоч якось дотичний до сфери оборони або цікавився деталями оборони Чернігова, штаб якого він очолював, навесні цього року. Великий досвід полковника Брижинського буде в нагоді при взаємодії та координації з підрозділами ЗСУ та іншими оборонними одиницями області”, — написав Чаус у Фейсбуці.

 

Нагадаємо, у Чернігові утворили міську військову адміністрацію. Відповідний указ опублікували на офіційному сайті Президента України 11 лютого. Сам указ був датований 7 лютого. Хто очолить адміністрацію, в указі не йшлося, не були відомі й кандидатури на цю посаду. Документ, який регламентує процедуру введення військової адміністрації — це Закон України "Про правовий режим воєнного стану".

Більше матеріалу у відео.

 
 
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: