Як жителі села На Чернігівщині виловили понтонний міст росіян (Відео)

Наздогнали дерев’яними човнами й голими руками зупинили стометровий російський понтонний міст, який плив Десною. У березні 2022-го жителі Салтикової Дівиці згуртувалися, зупинили понтон і, щоб той знову не дістався росіянам, розібрали його та сховали. Що з понтоном трапилось далі - читайте у матеріалі.

У березні 2022 року жителі села Салтикова Дівиця самостійно дістали з Десни стометровий понтонний міст. На ньому була символіка окупаційних військ.

Понтонний міст росіян. ФОТО: Аліна Лисиця

9 березня жителі прибережної зони села побачили, як в їхньому напрямку рухається великий металевий міст, розповідає староста Салтиково-Дівицького старостинського округу Аліна Лисиця.

«Вони зателефонували мені. Сказали: «Григорівна, ми бачимо, що пливе понтонний міст. Що ми будемо робити? Пропускати його? Чи причалювати до берега?» Я подумала, що там одна секція, і говорю: «Звичайно, причалювати»».

Староста Салтиково-Дівицького старостинського округу Аліна Лисиця. ФОТО: Суспільне Чернігів

Зупиняли стометровий військовий понтон удесятьох, розповідає житель Салтикової Дівиці Олександр. Нарахували 14 секцій мосту.

«Зідзвонились з хлопцями, які були, з ким можна було зідзвонитись. Плив він зверху за течією. Йшла крига, навпіл з кригою. Спустили човен-плоскодонку, яким плавають місцеві, та сил не вистачило».

Житель Салтикової Дівиці Олександр. ФОТО: Суспільне Чернігів

Причалити до берега міст вирішили в інший спосіб. Наздогнали та спустились на нього.

«Вони були з одним човном дерев’яним. Один у нас пластиковий. Це чотири чоловіки, які залізли на цей понтонний міст. Побачили на ньому трос, кинули нам», — пригадує Аліна Лисиця.

Понтонний міст росіян. ФОТО: Аліна Лисиця

На березі люди почали обмотувати дерева металевим тросом, щоб якось зупинити понтон, який плив далі за течією. Його прив'язали відразу до п'яти дерев, тоді конструкція помалу причалила до берега.

Понтон був пошкоджений, ймовірно, росіян обстріляли під час спроби переправитися через річку, припускає староста.

Пошкодження на понтоні. ФОТО: Аліна Лисиця

Жителі села знайшли на ньому ще декілька нерозірваних снарядів.

Нерозірвані снаряди на понтоні. ФОТО: Аліна Лисиця

Решта секцій була цілою. Вирішили розібрати міст, заховати його від росіян та зв'язатися з українськими військовими.

Понтон пролежав у кущах близько місяця, чекаючи на українських військових, які після відступу російських військ з Чернігівської області приїхали за ним на спеціальній техніці та забрали.

СУСПІЛЬНЕ ЧЕРНІГІВ 

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та  Вайбер

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: