Правоохоронці нагадують про відповідальність за порушення виборчого законодавства

У зв'язку з наближенням місцевих виборів міліція нагадує, що у разі вчинення громадянами протиправних дій працівники міліції діятимуть у визначених законодавством межах і реагуватимуть відповідно до вимог закону

У зв'язку з наближенням місцевих виборів міліція нагадує, що у разі вчинення громадянами протиправних дій працівники міліції діятимуть у визначених законодавством межах і реагуватимуть відповідно до вимог законуШановні громадяни!
 
У зв'язку з наближенням місцевих виборів міліція нагадує, що у разі вчинення громадянами протиправних дій працівники міліції діятимуть у визначених законодавством межах і реагуватимуть відповідно до вимог Кримінально-процесуального кодексу України, Кримінального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законодавчих актів.
 
Доречно нагадати всім учасникам виборчого процесу, що за порушення законодавства про вибори передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.
 
Зокрема, остання передбачена такими статтями Кримінального кодексу України:
Стаття 157 - перешкоджання здійсненню виборчого права - карається, залежно від ступеня тяжкості правопорушення, як мінімум, обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк, а максимально - ув'язненням від п'яти до десяти років.
Стаття 158 - неправомірне використання виборчих бюлетенів, підлог виборчих документів або неправильний підрахунок голосів чи неправильне оголошення результатів виборів - карається обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на строк до трьох років.
Стаття 158-1 - голосування виборцем на виборчій дільниці більше ніж один раз - карається позбавленням волі на строк від п'яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від двох до трьох років.
Стаття 158-2 - незаконне знищення виборчої документації або документів референдуму - карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
Стаття 159 - порушення таємниці голосування - карається штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від одного до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Стаття 159-1 - порушення порядку фінансування виборчої кампанії кандидата, політичної партії (блоку) - карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

Телефон "Гарячої лінії (0462) 619-116 
 
Ст. інспектор по роботі з населенням та громадськими формуваннями СДІМ Ніжинського МВ УМВС
Тетяна Дахно
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: