Ніжинські буряки, древній маєток та перспективи на майбутнє: що штучний інтелект знає про Ніжин?

Нещодавно в Україні стала доступна відома розробка лабораторії OpenAI – чат-бот ChatGPT. Іншими словами, це штучний інтелект (ШІ), який збирає і обробляє багато різної інофрмації і може спілкуватися з вами простою, чи, як то кажуть, «людською» мовою. Українці масово почали тестувати чат-бота і ділитися враженнями в соцмережах. Питають все – від найпростіших фактів до філософії і точних наук.

Поспілкуватися зі штучним інтелектом, звісно, вирішив і MYNIZHYN.com Тим більше, тема в нас, як завжди, обширна, цікава і актуальна – Ніжин та ніжинці. 

Не будемо забігати наперед і ділитися враженнями зазадалегідь, скажемо лише, що місцями ШІ був політкоректним і дипломатичним, але частіше нагадував школяра, який не хоче отримати двійку і замість правильної відповіді на питання вчителя, починає фантазувати і викручуватись, як може.

Про наше місто існує багато цікавих історій, тут народилися, або жили відомі вчені, письменники, митці. Ніжин знають далеко за межами Чернігівщини, чи навіть України, тому не запитати, що ж взагалі відомо про Ніжин штучному інтелекту, було немиожливо.

– Які цікаві факти про Ніжин ти знаєш?

– Ніжин – це місто в Чернігівській області України, яке має довгу історію та багато цікавих фактів. Ось декілька з них:

  1. Ніжин – одне з найдавніших міст України, засноване в XI столітті.
  1. Ніжин був одним з найважливіших культурних та освітніх центрів України у XVIII столітті. В цей час у місті було багато шкіл, бібліотек та видавництв.
  1. Ніжинський замок – один з найбільших та найкрасивіших замків України. Він був побудований у XVII столітті та досі зберігається в доброму стані.
  1. У Ніжині є найбільша в Україні колекція пам'яток козацької культури, яку можна побачити в музеї козацтва.
  1. У Ніжині народився відомий український поет та письменник Ніколай Гоголь.
  1. Місто є відомим своїм солодким ласунчиком – "Ніжинським тортом", який виготовляється вже більше 200 років.
  1. У Ніжині є багато парків та скверів, серед яких найбільший – парк культури та відпочинку імені М. Горького.
  1. У Ніжині є найбільший у Європі музей дров'яних виробів, де представлено понад 5 тисяч експонатів.
  1. Відома українська акторка та режисерка Катерина Ковальчук також народилася в Ніжині.

10. Ніжин – це місто-побратим зі шведським містом Фалун, який розташований на північ від Стокгольма.

З першого питання наш віртуальний друг почав робити те чого ми і боялися і про що нас попереджали – фантазувати і видавати відверту неправду... Але ми вирішили не здаватися.

– Що є візитівкою Ніжина?

– Ніжин – це місто з багатою історією та культурними традиціями, тому у нього є декілька візитівок, які привертають туристів з різних країн.

Однією з найвідоміших візитівок Ніжина є, безумовно, Ніжинський національний університет ім. Миколи Гоголя. Цей вищий навчальний заклад заснований у 1615 році, є одним з найстаріших університетів в Україні та є важливим культурним центром міста.

Ще однією візитівкою Ніжина є Шевченківський дім-музей. Це музейна квартира, в якій проживав видатний український поет Тарас Шевченко під час свого перебування в Ніжині у 1838-1845 роках. У музеї можна побачити предмети, які належали поету, ознайомитися з його життєвим шляхом та творчістю.

Також відомою візитівкою Ніжина є Ніжинський замок – руїни фортеці, побудованої у XVIII столітті. Замок розташований у південній частині міста та є національним пам'ятником архітектури України.

Крім того, в Ніжині є багато інших визначних пам'яток, таких як Ніжинський історичний музей, костел св. Антонія, Покровський собор, пам'ятник Ніколаю Гоголю та інші, які також залучають туристів з усього світу.

Ну хоч про Ніжинський університет, якому щедро присвоїв статус національного, ШІ  згадав влучно і те добре. Але з датою заснування і всіма іншими візитівками – знову біда... Тому трохи міняємо тему і пробуємо повернути віртуального співрозмовника до реальності.

– У Ніжині є метро?

– Ніжин – це місто, яке знаходиться в Чернігівській області України, і в ньому немає метрополітену (метро). Метро є в деяких великих містах України, таких як Київ, Харків, Дніпро, Львів та інші, але Ніжин не є одним із них. В місті є автобуси, маршрутки, таксі та інші види громадського транспорту, які забезпечують транспортне сполучення між різними районами міста і з іншими містами.

Тут ШІ не підвів, хоча таки у Львові метро немає!)

– З яким овочем асоціюється Ніжин?

– Один з найбільш відомих та характерних овочів, які асоціюються з Ніжином, – це буряк. Вважається, що саме тут вперше стали вирощувати буряки великих розмірів, які стали відомі як "ніжинські". Буряки з Ніжина є популярним продуктом на ринку, вони використовуються для приготування різноманітних страв, таких як борщ, салати, паштети, соки та інші. У місті навіть є музей буряка, де можна дізнатися більше про історію вирощування буряків у Ніжині та їхнє значення для міста.

Неочікувано, звісно.  Ніжинський огірок настільки розпіарений, що це питання спочатку здалося нам занадто простим, але...

– Ох, а хіба не огірок?

– Дійсно, відомо, що Ніжин також славиться своїми огірками, які мають ніжинську форму і розмір. Огірки з Ніжина вважаються дуже смачними та хрусткими, і вони також є візитною карткою міста. В Ніжині є навіть фестиваль огірків, де можна скуштувати різноманітні страви з огірків та насолодитися народними розвагами. Таким чином, можна сказати, що як буряки, так і огірки є важливими символами Ніжина.

Про фестиваль, звісно, в точку, але «ніжинська форма» це щось новеньке...

– Назви найпопулярніших ніжинців за 2021 рік?

– На жаль, я не можу вказати точних даних щодо найпопулярніших ніжинців за 2021 рік, оскільки не маю доступу до статистики населення. Але я можу розповісти про деяких відомих людей, які народилися чи мають зв'язки з Ніжином.

Одним з найвідоміших ніжинців є Микола Гоголь, видатний український та російський письменник, який народився в селі Великі Сорочинці біля Ніжина. Його ім'я носить міський музей, а також в Ніжині є пам'ятник Гоголю.

Також Ніжин є батьківщиною декількох видатних українських вчених та культурних діячів, таких як Микола Жуковський, Олександр Мишуга, Андрій Макаренко та інші.

Зараз у Ніжині також проживає багато талановитих людей у різних сферах життя, таких як спортсмени, музиканти, художники, письменники, актори та інші.

Останнє речення дуже приємно читати, бо Ніжин славиться талановити людьми, але все інше – дуже дивно.

– Що ти знаєш про міського голову Ніжина Олександра Кодолу?

– Як штучний інтелект, я маю доступ до інформації, яка була опублікована в мережі Інтернет щодо міського голови Ніжина Олександра Кодолу.

Олександр Кодола очолює Ніжинську міську раду з 2015 року. Він народився 10 червня 1979 року у місті Ніжин, має вищу освіту і ступінь магістра з питань державного управління. До приходу до посади міського голови він працював в державному агентстві, займав посади у місцевих органах влади, а також виконував функції голови Ніжинської районної ради.

За словами Олександра Кодоли, він працює над розвитком міста та його інфраструктури. Зокрема, він ініціював ряд проєктів, спрямованих на реконструкцію та розвиток міських парків, майданів, доріг та іншої інфраструктури. Також Олександр Кодола активно працює над забезпеченням місцевих мешканців якісними медичними та соціальними послугами.

Олександр Кодола також відомий тим, що активно підтримує культурні та спортивні ініціативи у місті. Він ініціював ряд проєктів, спрямованих на розвиток місцевих мистецьких та спортивних колективів, організацію фестивалів та інших культурних подій.

Крім того, Олександр Кодола є активним користувачем соціальних мереж та спілкується з місцевими мешканцями, ділиться з ними новинами та інформацією про роботу міської влади та плани на майбутнє.

Сам же сказав, що маєш доступ до інфрмації з Інтернету, але невже в усіх джерелах такі помилки з цифрами і фактами про нашого мера?..

–  Як думаєш, яким буде Ніжин через 20 років?

–  Прогнозувати розвиток міста є досить складною задачею, оскільки це залежить від багатьох факторів, таких як соціально-економічні та політичні умови, природні катастрофи, технологічний прогрес та багато інших чинників.

Проте, можна припустити, що через 20 років Ніжин буде продовжувати розвиватися як центр культури, науки та освіти на Полтавщині. Можливо, місто отримає нові інвестиції в промисловості та туризмі, що позитивно вплине на його економічний розвиток. Також може бути зроблений акцент на розвиток інфраструктури та підвищення якості життя мешканців.

Зважаючи на історичні традиції та потенціал Ніжина, я думаю, що місто буде продовжувати розкривати свій потенціал та ставати ще більш привабливим для туристів та інвесторів.

З дечим важко не погодитися, проте не з тим, що Ніжин на Полтавщині...

 – Друже, ти наплутав. Ніжин - це ж не Полтавщина, а Чернігівщина...

– Дійсно, я помилився і приношу свої вибачення. Ніжин знаходиться у Чернігівській області України, а не на Полтавщині. Дякую за виправлення! Отже, я думаю, що через 20 років Ніжин буде продовжувати розвиватися як центр культури, науки та освіти на Чернігівщині, а також може стати ще більш привабливим для туристів та інвесторів завдяки розвитку інфраструктури та підвищенню якості життя мешканців.

Але, що не кажіть, а ШІ вміє визнавати свої помилки.

– Що ти можеш сказати про ніжинців і ніжинок? Опиши їх.

– Ніжинці та ніжинки – це жителі міста Ніжин на Чернігівщині. Як і в більшості міст, у них є свої особливості та риси характеру, проте загалом можна сказати, що ніжинці та ніжинки - це гостинні та привітні люди.

Ніжинці та ніжинки досить різноманітні в своїх інтересах та заняттях. У місті є декілька вищих навчальних закладів, тому серед місцевих жителів зустрічаються і студенти, і викладачі, і науковці.
Також серед них можна знайти любителів спорту, мистецтва, музики, танців та інших видів дозвілля.
Все таки є питання, які з ChatGPT приємно обговорити і на які він доволі цікаво відповідає.

І якщо так пішла розмова, то ми вирішили запитати і про таке.


– Розкажи що ти знаєш про головний портал Ніжина
MYNIZHYN.com?

com є головним новинним порталом міста Ніжина, що знаходиться в Чернігівській області України. Портал заснований у 2008 році і з тих пір став популярним джерелом новин для місцевих жителів та гостей міста.

На порталі Mynizhyn.com публікуються новини про події в Ніжині та області, а також про події в Україні та світі. Крім того, на порталі можна знайти розділи про спорт, культуру, науку, технології, економіку та інші теми.

Портал Mynizhyn.com також має активну спільноту у соціальних мережах, таких як Facebook, Instagram та Telegram, де публікуються новини та оновлення.

Загалом, Mynizhyn.com є важливим джерелом інформації для місцевих жителів та тих, хто цікавиться подіями в Ніжині та Чернігівській області.

Додав звісно ШІ у віці нашому порталу, адже Mynizhyn.com заснований у 2014-му, а не 2008 році...

– І наостанок, що б ти побажав Ніжину та його жителям?

– Я бажаю місту Ніжину та його жителям миру, процвітання та здоров'я. Нехай місто продовжує розвиватися і ставати ще кращим місцем для життя та розвитку. Нехай місцеві жителі знаходять багато можливостей для самореалізації та досягнення своїх цілей. Бажаю Ніжину та його жителям щастя, гармонії та успіхів у всіх сферах життя!

Як бачимо, ChatGPT знає про наше місто зовсім не стільки, як може здатися на перший погляд. Отож, як джерело знань про Ніжин, якщо ви, пріміром, турист, чи просто цікавитесь історією і культурою міста, ШІ поки не послужить.

На наші «точні» питання, де потрібно було викоритосвувати які-небудь загальновідомі факти, імена, дати, ChatGPT відверто дофантазував левову частку відповідей.

Натомість творчі питання йому під силу. З відповідей можна почерпнути доволі оригінальні тези. У нього все добре зі структуруванням інформації і логікою викладу. Загалом це перспективна річ, яка може наштовхнути на думку, чи навіть надихнути. Але не слід забувати що це перш за все штучний інтелект.

Сподіваємося у майбутньому наша розмова про місто над Остром складеться більш продуктивно, а поки вдячні ChatGPT  за цю розмову та запевняємо Ніжин вартий того, щоб знати про нього більше реальних і правдивих фактів.

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та  Вайбер

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: