Жителька Криму переїхала на Чернігівщину і розводить та тренує собак-пошуківців (Відео)

40 років прожила в Криму, після переїзду на Ічнянщину створила розплідник бордер-коллі та тренує собак-пошуківців. Раніше Любов Панич організовувала кінні екскурсії неподалік Алушти. Проте, залишила Крим вже 10 років тому, переїхала у село Сваричівка в хату батьків. Як розпочала нове життя на Чернігівщині, дивіться у сюжеті «Суспільне Чернігів».

40 років прожила в Криму, після переїзду на Ічнянщину створила розплідник бордер-коллі та тренує собак-пошуківців. Раніше Любов Панич організовувала кінні екскурсії неподалік Алушти. Проте, залишила Крим вже 10 років тому, переїхала у село Сваричівка в хату батьків. Як розпочала нове життя на Чернігівщині, дивіться у сюжеті «Суспільне Чернігів».

У Сваричівці Любов Панич місцеві називають Любою Кримською.

– В нас були свої коні. Вони заробляли нам на хліб і собі. І був у нас благодійний фонд, називався «Повіддя життя», іпотерапія, ми займалися з дітьми-інвалідами, — згадує жінка.

Любов Панич, ФОТО: Суспільне Чернігів

Чотирьох коней Любов забрала з собою на Ічнянщину, але згодом їх довелося продати. На ці гроші придбала першу бордер-коллі. Доглядати за собаками Любові допомагає невістка Надія.

Надія Левіна, невістка Любові, ФОТО: Суспільне Чернігів

Надія Левіна — корінна кримчанка, зараз чекає на первістка. Тут у Сваричівці розпочала власну справу.

– Вирощування корів, перероблювання молочної продукції, продаж молочної продукції по всій Україні. Підтримуємо один одного. Я з собаками мамі допомагаю, з вирощуванням, з цуценятами, з вихованням. Вона нам з господарством — сіно треба заготувати. Це всім разом — на косарці, на тракторі, дрова. Сімейний у нас такий бізнес.

Надія Левіна вирощує корів, ФОТО: Суспільне Чернігів

Надії 20 років. Каже, життя тут відрізняється від курортного.

– Важко, але цікаво. Завдячуючи тому, що не нудно, весело, якось сенс життя знайшовся. Зрозуміло, що в місті добре, хочеш — в спортзал пішов, хочеш — в кафе, але якось все одноманітно в місті. А тут кожного дня нова історія, кожного дня нові проблеми, які треба вирішувати. І це якось допомагає.

Після переїзду Любов Панич вивчилася у Ромнах на курсах при ДСНС на кінолога-рятувальника. Тепер її бордер-коллі допомагають у пошуку людей.

Любов тренує собаку, ФОТО: Суспільне Чернігів

– Перший раз Джесі шукала людинку, заблукала в лісі, покинула машину і пішла шукать дорогу, а другий раз тут теж, неподалік в селі теж людинка загубилася, і вже поліція знала, що в нас така собака. Поліція підказала тим людям, що у Сваричівці є такі собаки, які шукають людей, і вони до нас звернулися Корі знайшла у соняху, він же такий високий, в ньому дійсно можна загубитися.

Зараз така навичка може знадобитися під час розбору завалів, розповідає Любов. Тренувати собак шукати людей вона готова безкоштовно.

Любов тренує собак, ФОТО: Суспільне Чернігів

– Ніхто ж не застрахований від того, що було в Дніпрі. Це може бути в будь-якому місті, і ми теж можемо бути постраждалими. Тому було б дуже добре, якби люди відгукнулися і захотіли займатися і своїх улюбленців тренувати на те, щоб вони могли допомагати людям в пошуку.

Зараз у її розпліднику чотири робочих собаки та кілька цуценят, яким жінка ретельно підбирає майбутніх господарів.

Одна з "вихованок" жінки, ФОТО: Суспільне Чернігів

 
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/R-fAcRKaJrU" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" allowfullscreen></iframe>

 

 
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: