У Чернігові можна побачити стародавні сувенірні монети (Фото)

Уперше в Чернігові відкривається нумізматична виставка. Вона має назву «Українська козацька держава на грошових знаках України». 16 березня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» відбудеться її відкриття

Уперше в Чернігові відкривається нумізматична виставка. Вона має назву «Українська козацька держава на грошових знаках України». 16 березня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» відбудеться її відкриття

Тут представлено пам’ятні, ювілейні, обігові та сувенірні монети, які карбувалися Національним банком України (НБУ), починаючи з 1990-х. Пам’ятні монети — грошові знаки особливого карбування, що випускають на згадку про знакові події, на честь окремих осіб, що їх присвячують різним явищам суспільного життя, природи тощо. Ювілейні монети карбують із приводу святкування визначних дат, пов’язаних з історією України, видатних особистостей, подій.

У квітні 1994 року було прийнято спільну постанову Кабінету Міністрів України та НБУ щодо випуску пам’ятних монет, узгоджену з Національною академією наук України. Програма випуску українських пам’ятних монет має передусім культурний, пізнавальний і політичний характер, покликана унаочнити тисячолітній набуток історії та культури України. Усі монети вирізняються досконалим дизайном, розроблені фаховими художниками Монетного двору НБУ. Найсучасніші технології карбування й, відповідно, висока якість і художня вартість українських пам’ятних монет дають їм можливість претендувати на гідне місце на світовому нумізматичному ринку.

На виставці представлені три основні серії монет: «Герої козацької доби», «Відродження української держави» та «Гетьманські столиці», які тематично охоплюють історію Української козацької держави − Війська Запорізького. Мінішедеври в металі викарбовано в пам’ять про визначні історичні, політичні події часів Української козацької держави, а також на честь видатних гетьманів, славетних козацьких ватажків, які вже давно стали для українців символами свободи, сміливості та звитяги.

У вітринах, зокрема, експонуються перші пам’ятні монети із зображенням Богдана Хмельницького (видані до грошової реформи 1996 року). В колекції також є монети, присвячені визначним битвам: Хотинській (1621 р.) та Конотопській (1659 р.).

На виставці представлено ювілейні монети до 20-річчя Незалежності України із зображенням Богдана Хмельницького, а також із портретами українських гетьманів, викарбуваних на замовлення Польщі в Британії. Загалом ця цікава виставка вперше експонується в Чернігові.
Нумізматична експозиція вже розпочала роботу на початку березня і працюватиме протягом двох місяців, для всіх зацікавлених передбачена екскурсія по виставці.

Фото – Віктора Кошмала

Джерело: Чернігів Стародавній

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: