Чернігів: якими були активні бойові дії в районі «Епіцентру» (Відео)

Сьогодні в Чернігові в районі «Епіцентру» відносно спокійно. Але про пережиті обстріли у лютому – березні 2022 року часто нагадує моторошний звук металу, потривоженого вітром на зруйнованому гіпермаркеті.

Сьогодні в Чернігові в районі «Епіцентру» відносно спокійно. Але про пережиті обстріли у лютому – березні 2022 року часто нагадує моторошний звук металу, потривоженого вітром на зруйнованому гіпермаркеті.

«Обстріли тут були божевільні, тут ось сліди від гусениць російських танків, їздили вони тут. Там он їх підбили, дві одиниці», — охоронець зруйнованого гіпермаркету «Епіцентр» Сергій Кочерга.

26 лютого 2022 року російські військові прориваються до Чернігова в районі гіпермаркету «Епіцентр». На чолі колони їде командир танкового батальйону леонід щьоткін, його танк рухається в район вулиці Кільцевої. Інша техніка, що бере участь у «прориві», зупиняється на парковці однієї з багатоповерхівок.

 
 

«Бачили, як буряти каталися під «Мрією», роз’їжджали на танку.

Ми це все, звісно, бачили. Як будинки обстрілювали, це ми все постійно бачили», — мешканка постраждалого району Надія Кудрявцева.

Та успішного прориву не сталося. Щойно ворожа техніка заїхала на територію міста, одразу опинилася в прицілі наших військових. Кілька вивірених ударів по рашистській колоні – і «сусіди», які залишилися непідбитими, з жахом тікають. Інші ж залишаються у своїх палаючих машинах. Цього дня українські військові беруть у полон командира леоніда щьоткіна і навідника михайла кулікова.

Поразку в «прориві» злочинна армія компенсує обстрілом житлових будинків.

«Вони проїхали, розвернулися і після того, як вони розвернулися і поїхали, нас «градами» перший раз і накрило», — мешканець постраждалого району Геннадій Терещенко.

 

«Порозбивали будинки, ось будинок – 30 влучань, досі ремонтують», — охоронець зруйнованого гіпермаркету «Епіцентр» Сергій Кочерга.

 

Це кадри прицільного обстрілу рашистів по житловому будинку в Чернігові. З першого дня повномасштабного вторгнення багатоповерхівка по вулиці Бєлова приймала на себе потужні удари ворожого озброєння. Мешканці будинку за час активних бойових дій нарахували понад 30 прямих прильотів по дому. Пані Віра ті страхітливі дні жила в підвалі цього будинку.

«Ми сиділи там, у підвалі, вдома були. Звісно, страшно, будинок ходив ходором.

Ми не виходили на вулицю взагалі. Я взагалі не виходила на вулицю тижні зо два, напевно», — мешканка постраждалого району Віра Лихошерст.

Геннадій Терещенко в перші дні повномасштабного вторгнення виїхав із цього будинку, утім, інколи повертався сюди по продукти. В один із таких«заходів»чоловік потрапив підтанковий обстріл будинку.

«Один раз я застав, приїжджав по продукти і якраз по нас били з танка. Але добре, що в той момент, там, де ми спускалися, нічого не пробило, а після того вже пробивало», — мешканець постраждалого району Геннадій Терещенко.

Потужний удар у перші дні повномасштабного вторгнення прийняв на себе і «Епіцентр». 28 лютого 2022 року після чергового ворожого артобстрілу гіпермаркет загорівся.

 

«Три дні горіло все. Було видно з будь-якої точки міста», — охоронець зруйнованого гіпермаркету «Епіцентр» Сергій Кочерга.

 

Разом із приміщенням гіпермаркету горів і увесь товар, що залишався всередині. Жителів прилеглих районів отруював густий чорний дим, характерний запах горілого пластику відчували по всьому місту.

«Коли ми побачили, що валить дим, горить «Епіцентр», ми спершу подумали, що це наш дім горить. А потім, коли виявилося, що горить «Епіцентр», спершу було полегшення, а потім я була дуже засмучена, бо це був мій улюблений магазин», — мешканка постраждалого району Надія Кудрявцева.

Після тих страшних подій минув рік. Про пережите в ті тижні нагадує купа брухту, що залишилася від гіпермаркету, сліди від танкових гусениць на дорогах і посічені осколками будинки.

Поступово район загоює рани: тривають роботи з відновлення багатостраждального будинку, в житлових дворах чути веселий сміх дітвори, а охоронець запрошує на відкриття нового «Епіцентру».

Журналіст: Таліна Тарасенко

Оператор: Сергій Бутько

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: