У Чернігові поліція відкрила кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів

Знімальній групі телеканалу "Дитинець" в кафе у центрі Чернігова розбили камеру під час зйомок. Журналістка Наталія Мєдвєдєва говорить, що зробив це чернігівський бізнесмен й екскандидат у депутати міськради від партії "Слуга народу" Сергій Берестовий. З її слів, журналісти намагалися взяти коментар у депутата міської ради від "Слуги народу" Юрія Тарасовця, через його відсутність на засіданні сесії. Більше - у матеріалі

"Ми випадково дізналися, що Юрій Тарасовець замість того, щоб бути на сесії знаходиться у цьому закладі. Приїхали сюди запитати його чому він не на сесії?", — говорить Мєдвєдева.

Разом з Тарасовцем у кафе був Сергій Берестовий.

"Коли ми зайшли туди, разом з камерою, то Юрій почав тікати від нас, а його компаньйон чи друг, я не знаю, який сидів, почав бити нашу камеру і зламав її. Він дуже схожий на Сергія Берестового.

Журналістка встигла зняти на телефон, як цей чоловік погрожував їм зламати камеру:

 

"Я питаю чого ти мене знімаєш? Хочеш, я зламаю твою камеру? Камеру викинь свою! Я фізична особа, чому ви мене знімаєте? Ви чому мене знімаєте?”

 

 

Ми зв’язалися із Сергієм Берестовим, він відмовився коментувати ситуацію телефоном, запропонував зустрітися наступного дня.

За інформацією речниці національної поліції в Чернігівській області Наталії Слабеняк, за цим фактом поліція відкрила провадження за ч. 1 ст. 171 ККУ (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів). Санкція статті передбачає штраф, арешт на строк шість місяців, або обмеження волі на строк до трьох років.

Біля кафе, у якому розбили камеру знімальній групі "Дитинця", журналісти Суспільного зустріли ще одного з депутатів міської ради від "Слуги народу" — Максима Черненка.

Телеканал "Дитинець", згідно з державним реєстром, має юридичну назву ТОВ "Телерадіоорганізація «Ліга»". Його власник Руслан Дубинка, бізнес-партнер тимчасово відстороненого Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка через опосередкованих осіб.

Юрій Тарасовець, який, також був у цей час біля кафе, сів у своє авто та поїхав, не давши коментарів з цього приводу.

Нагадаємо, що на 30 березня у Чернігові було заплановано чергове засідання сесії міськради, яке станом на 16:00 не розпочалося. Виконувач обов'язків міського голови Олександр Ломако заявив, що перед сесією чотирьох депутатів викликали на допити до СБУ, двох депутатів викликали до військкомату, а Ірину Должикову правоохоронці зняли з потягу.

Детальніше — у відео:

 
 
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/yWmkzGd0pE0" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" allowfullscreen></iframe>

 

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn