Геннадію Чубаку круг, що відлетів від «болгарки» розкроїв череп. У «болгарки» зірвався круг і попав у голову. Детальніше у маетріалі
Геннадію Чубаку круг, що відлетів від «болгарки» розкроїв череп. У «болгарки» зірвався круг і попав у голову. Детальніше у маетріалі
— Пам'ятаю, як у борзнянську лікарню привезли, пам'ятаю, як сюди, у Чернігівську обласну потрапив, — ділиться Геннадій Чубак, борзнянець, розмовляємо в палаті нейрохірургічного відділення. — А моменту травми й не пам'ятаю. Пиляв, точив болгаркою метал, щось ускочило. Толком і не знаю що.
Працював у борзнянському лісовому господарстві. Одна мить — і залите кров'ю обличчя, нестерпний біль. Черепно-мозкова травма, рвана рана лоба та тім’я.
На фото - Геннадій Чубак
— Неякісний інструмент був?
— Їх ніхто не перевіряє. Це як ідете в машині після СТО. Колесо відвалилося.Ніхто ж не винний, що підшипник поламався Так і тут. Працюєш, надієшся, що все буде нормально.
Ніколи раніше, за 20 років роботи в лісовому господарстві, подібного не траплялося. По руках, по ногах попадало, рани були. Але щоб по голові... Та все добре, що добре закінчується. Кажуть, я в сорочці народився.
Прооперували, щось витягували, щось зашивали. У деталі не вникав. У реанімації лежав. На другий день у палату перевели А потім сказали — постільний режим. На вулицю не виходив спочатку, тільки на перев’язки ходив. Перев'язка — “чепчик” знімають, витирають голову, обробляють шви.
Через десять днів після операції ще три уколи щодня роблять і крапельницю ставлять. Шви почали вже знімати.
Перші кутові шліфмашини зробили в Болгарії. Звідси вони и потрапили у 70-их роках у СРСР. Так прижилася назва "болгарка"
Довелося робити трепанацію черепа
— Травмованого привезла “Швидка допомога”, — згадує Геннадій Дубина, завідувач нейрохірургічним відділенням, кандидат медичних наук, заслужений лікар України. — Якраз чергував молодий нейрохірург Олександр Сироїд. Він покликав на допомогу досвідченішого — Тараса Станкевича. Разом і прооперували.
На фото - Олександр Сироїд
На фото - Тарас Станкевич
Трепанацію черепа робили. Бо якщо в мозок щось залетіло — каміння круга, уламки металу, який точив, — треба було, як кажуть у народі, почистити.
Відкривали черепну коробку. Як роблять ревізію черевної порожнини, точно так — і ревізію черепної коробки. А потім зашили. Кістка фіксується спеціальними нитками. М'які тканини ушиваються повністю. Відкрили, навели порядок і закрили. Відкритою тримати не можна, бо буде менінгіт, енцефаліт, хворий загине.
Тамара Кравченко
Джерело: gorod.cn.ua