Студентка НДУ Ірина Шевченко стала лауреатом всеукраїнського фестивалю на Сумщині

Інтерв'ю.
Вже 25 разів осінь зустрів Всеукраїнський сільський фестиваль мистецтв «Боромля»! Це надзвичайно знакове та особливе явище в нашій українській культурі – адже фестиваль є ровесником нашої держави

Інтерв'ю.
Вже 25 разів осінь зустрів Всеукраїнський сільський фестиваль мистецтв «Боромля»! Це надзвичайно знакове та особливе явище в нашій українській культурі – адже фестиваль є ровесником нашої держави

За вікнами - чудовий поліський краєвид, пролітають міста, містечка і села. Наступна зупинка – м. Тростянець, Сумської області. У голові відчайдушно пульсує, намагаючись щось мені нагадати, назва міста: «Тростянець, Тростянець, Тростянець…»! І раптом, - точно!!! «Боромля»! Вирішую заглибитись у цю, мовою молодіжного сленгу, - «тему».

Вже 25 разів осінь зустрів Всеукраїнський сільський фестиваль мистецтв «Боромля»! Це надзвичайно знакове та особливе  явище в нашій українській культурі – адже фестиваль є ровесником нашої держави і його вплив на збереження, формування та становлення нашої, української пісенної  традиції неможливо заперечувати.  Як сказав Віктор Герасимов, художній керівник фестивалю, президент творчої спілки « Асоціація діячів естрадного мистецтва України», заслужений діяч мистецтв України – «Боромля» запалила нові зірки на мистецькому небосхилі України, надала можливість молодим виявити свої здібності». І хочеться вірити,  що ще багатьом зіркам належить засяяти у «Боромлі». Мені випала  честь  почути про все з «перших уст», поспілкувавшись з учасницею фестивалю, студенткою Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя  - Шевченко Іриною.

- Пані Ірино, вкотре Ви на фестивалі і що таке «Боромля»  особисто для Вас?
- На фестивалі я вдруге і дуже вдячна рідним одного із засновників - Л.Татаренка, за запрошення відвідати фестиваль. Для мене «Боромля» - це не просо місце гарного культурного відпочинку,  хоча це безумовно так, але й прекрасна можливість збагатитись досвідом,  поспілкуватись з цікавими людьми.
 
- На скільки мені відомо, Ви повернулись із перемогою?
- Так, у «Боромлі -2015» я стала лауреатом  першої премії у номінації «Сольний спів» у старшій категорії, виконавши пісню  Л.Татаренка  «Червона троянда».

- Що спонукало Вас взяти участь у конкурсі – гаряче бажання перемогти чи якісь особисті інтереси?
- Хотіла б зауважити, щоперемога для мене не є ціллю, до якої я йду будь-якою ціною, хоча, звичайно – в момент оголошення результатів серце переповнили найкращі переживання, а на очах були сльози радості. Але головне для мене це – глядачі, яким подобається слухати, які вміють розуміти пісню, насолоджуватися нею. Тобто спонукальною силою для мене була Любов! Любов до музики, до пісні!

- Для кожного із нас важливо, щоб поряд був той, хто  допоможе, підтримає. Чи є люди, які відіграли важливу роль у Вашій підготовці ?
- Безумовно! Насамперед, я вдячна Богові за свої вокальні здібності, - адже не завжди все залежить від нас.  Окрему подяку хочу висловити Коробці Валентині Іванівні – моєму викладачеві із Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. І, звичайно, низький поклін рідним, друзям – це ті люди, які люблять незалежно від наших здібностей та досягнень.
 
- Пані Ірино, які Ваші враження від фестивалю загалом?
- Фестиваль мав достойний рівень, було багато учасників, заслужених артистів України. Особливо приємно було те, що президент України Петро Порошенко надіслав своє привітання з нагоди відкриття 25 Всеукраїнського сільського фестивалю «Боромля-2015». Серед гостей були як аматори, так і професійні виконавці. Панувала творча,піднесена атмосфера.  Можна було багато чому навчитися – адже свої номери учасники виконували у різних стилях та манерах. Словом, - у мене залишилися найкращі враження і про це можна говорити і говорити…
 
- Чи була у Вас нагода поспілкуватися з кимось із гостей та учасників?
- Так, я познайомилась із народним артистом України М.Свидюком, приємним було спілкування з ніжною Тонею Матвієнко.  Після таких зустрічей хочеться творити далі, співати далі, працювати над собою. Після закінчення фестивалю до мене підійшов В.Герасимов,приємно було чути його позитивний відгук про мій виступ, він висловив свої сподівання щодо мого членства в Асоціації діячів естрадного мистецтва.


- Ви щойно говорили про те, що хочеться  «творити далі». Дозвольте поцікавитись – які плани?
На даний момент продовжую плідно працювати над собою, готую сюрприз для своїх прихильників від одного легендарного українського композитора, прийняла запрошення від Української радіокомпанії щодо участі у програмі, на черзі – конкурс  у  м.Буча. Також є плани стосовно  відео кліпу, але  так як я студентка – то наразі мої фінансові можливості розходяться з моїми бажаннями.

Бажаю Вам успіху, здійснення мрій та сподівань! Що Ви хотіли б побажати нашим читачам?
Кожен із нас наділений  різними талантами. Але дуже важливо – не закопувати їх у собі, а розвивати. Цього я й бажаю усім – усім!

Спілкувалась Ірина Вітман
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: