Ніжин один із перших в Україні затвердив Програму сприяння функціонуванню української мови

Основна вимога щодо створення обласних програм така: вони мають бути дієвими. Документ заради документу – нікому не потрібен. Йдеться про обговорення проєкту Програми сприяння функціонуванню української мови як державної в області, якої досі не було. Про це на своїй сторінці у мережі Фейсбук повідомляє голова Чернігівської ОВА Вячеслав Чаус.

"Програму писали кілька місяців, обговорюючи кожен пункт у широкому колі. Днями ж підписав розпорядження про її затвердження" - йдеться у повідомленні.

Документ передбачає три складові роботи:

Моніторинг та контроль за розвитком та функціонуванням української мови. З практичних заходів - це аналіз репертуару обласних театрів, а також вивчення стану мережі українознавчих, народознавчих музеїв та етнографічних кімнат у навчальних закладах Чернігівської області.

Популяризація української мови як державної серед жителів регіону. Цей розділ передбачає 12 підпунктів серед яких таке: створення фонду аудіозаписів окремих творів письменників Чернігівщини; поповнення фондів обласних бібліотек; проведення різноманітних конкурсів, фестивалів, лекторіїв.

Підвищення рівня культури професійного мовлення. Серед іншого: придбання музейних аудіогідів; проведення курсів з культури українського мовлення для різних категорій населення.

Заходи будуть реалізовуватися в три етапи до 2029 року за рахунок асигнувань обласного бюджету, які передбачені в кошторисах відповідальних виконавців Програми, коштів бюджетів місцевого самоврядування.

"Вважаю, що відповідні Програми мають бути у кожній громаді. До слова, однією з перших в Україні відповідний документ затвердила саме Ніжинська міська рада" - підкреслив Вячеслав Чаус. 

 

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер