У Ніжині цвіте бузок (Фото)

Бузок — одна з улюблених квіток весни, яку можна побачити на вулицях міста, в приватному секторі біля будинків, в саду у дворі. Бузок має свій приємний аромат, який багатьом із нас нагадує дитинство. Цвіте він у різний час, залежно від виду рослини а також і від погоди.

В Україні бузок, як правило, розцвітає у травні.

Ось і в Ніжині вже майже середина травня і квітучий бузок вже прикрашає вулиці нашого міста.

MYNIZHYN.com підготував для вас фото, як у Ніжині цвіте бузок.

Приємного перегляду

До вашої уваги - 11 фактів про бузок, які відомі не усім людям

Свіжий медовий аромат, який він виділяє, дуже нагадує дитинство. Але що ми знаємо про бузок, окрім того, що він зростає у саду?

Створює гармонію

Богиня Сирінга, на честь якої назвали рослину, відповідала за ідилію і радість. Мабуть, і сам бузок чудово може впоратися з цими функціями.

Плодючий

Бузок вирощують близько 500 років, але протягом цього часу люди встигли культивувати цілих 2300 сортів різної форми, забарвлення і аромату. Позмагатися з ним можуть, хіба що, троянди.

Може бути без запаху

Тягучий солодкий аромат квітучого бузку неможливо сплутати ні з чим, він повідомляє нам про настання літа. Угорський бузок руйнує усі стереотипи — він не пахне. Зовсім.

Живе довше за людину

Якщо ви посадили у саду кущ бузку, вам скажуть спасибі не лише ваші діти, а й онуки і, мабуть, праонуки. Відзначити столітній ювілей для цієї рослини — звичайна справа.

Коштує дорожче за золото

Видобування бузкової олії — трудомістка справа. Саме тому ефірна олія бузку коштує дорожче за золото — ціна за 1 кілограм може досягати 100 тисяч доларів.

Отруйний

Полюбляєте аромат бузку і довго ним насолоджуєтеся? Даремно! Ці квіти містять токсичні речовини, які можуть викликати головний біль.

Використовується у медицині

Попри те що бузок отруйний, його активно використовують у медицині. Парадокс, але мазь із квіток бузку допомагає за наявності ревматизму, листя має загоюючі властивості, а квітки знімають больові відчуття.

Символ міста

У жителів міста Сігулда, що у Латвії, безумовно гарний смак — не даремно на їх гербі зображений бузок.

Приносить удачу

Ми з дитинства знаємо цю прикмету: знайшов квітку з п’ятьма пелюстками — обов’язково загадай бажання і з’їж її. Мрія обов’язково здійсниться. Виявляється, ще потрібно шукати квітки з трьома пелюстками, щоб позбутися їх. Адже вони приносять нещастя.

Ознака розставання

Хочете натякнути комусь про те, що почуття згасли? Надішліть бузок: на Сході це символізує розставання. А в Англії такий букет вручався нареченому на знак відмови у заручинах.

Квіти можна і потрібно зривати

Засуджуєте тих, хто ламає гілки бузку заради гарних букетів? Насправді, це йде на користь рослині: наступного року буде більше квітконосів. Але не зривайте бузок у місті — дуже гарно виглядають фіолетові грона у парках і скверах.

 

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер