Джерела на Ніжинщині, які мають славу цілющих

За неофіційними даними — їх в нашій області декілька сотень. Вони є практично в усіх районах Чернігівщини і багато з них є гідрологічними пам’ятками природи. З цими джерелами пов’язані легенди про дивовижні зцілення або ж спасіння від посухи.

Так це чи ні – має бути проведене ґрунтовне дослідження. Наразі ж «Чернігівщина туристична» пропонує перелік деяких джерел та криниць, які користуються популярністю у туристів, паломників та гостей нашої області.

Новгород-Сіверський район

Доволі відвідуваним об’єктом є Узруївські джерела біля села Узруй. Тут декілька джерел, що б’ють з дна водойми та з шарів крейди.

У цьому ж районі є Ушівська криниця поблизу однойменного села.

Ніжинський район

Свята криниця знаходиться недалеко від с. Піски, пов’язана з життям і творчістю поета Павла Тичини. І в цьому ж районі є ще одна гідрологічна пам’ятка природи з такою є назвою у с. Новий Биків.

У с. Стрільники є освячене джерело «Левада».

Село Свидовець має місцевість під назвою «Побиванка», де й розташоване джерело, воді якого також приписують цілющі властивості.

Прилуцький район

Джерело поблизу с. Валки, яке відоме вже понад чотирьох століть.

Ще є колодязь із освяченою водою на території Свято-Троїцького Густинського жіночого монастиря (с. Густиня).

Джерело під назвою Божої Матері та Архангела Михаїла у с. Полонки, куди приїжджає також чимала кількість паломників.

м. Чернігів

У підніжжя Антонієвих печер є колодязь, який ще називають колодязем Антонія Печерського, воді в якому також приписують цілющі властивості.

 

Фото ілюстроваане

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер