На Чернігівщині працюють виїзні бригади медиків

На Чернігівщині виїзні бригади медиків оглядають жителів сіл та надають їм необхідні медикаменти. Такі бригади створили на гроші благодійників після деокупації області.

Лікарка Ірина Хохол у складі виїзної бригади лікарів приїздить раз на місяць у село Вознесенське. Проводить прийом, призначає лікування, дає необхідні ліки та вітаміни.

Ірина Хохол. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Базовими ліками ми можемо забезпечити: від артеріальної гіпертензії, цукрового діабету, від астми, від хронічного обструктивного захворювання, знеболювальні", — каже Ірина.

Такі медичні бригади створили на базі районного центру первинної допомоги. Почали вони свою роботу торік влітку.

Раїса Коробейнікова. ФОТО: Суспільне Чернігів

"При виїзді бригада укомплектована не лише лікарем, а й фонендоскопом. У нас є і глюкометр, і електрокардіограф, і отоскопи. Такі пересувні прилади якими можна оглянути, промити вухо — пересувні прилади, якими можна оглянути", — говорить в.о. медичного директора райцентру первинної медико-санітарної допомоги Раїса Коробейнікова.

Найбільша проблема нині, каже лікарка, — це порушена логістика. І тому пацієнти не завжди можуть доїхати до Чернігова за допомогою.

Олена Міроненко. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Якби лікарі не приїхали? Де б я могла отримати медичну допомогу? Треба було б їхати в районку. А районка натурально зараз розбита, тобто, треба йти, чекати в черзі", — розповідає жителька села Олена Міроненко.

Кожного разу, коли лікарі приїздять у село, біля пункту приймання черга, розказує лікарка Ірина Хохол. Частіше за все пацієнти звертаються з хронічними захворюваннями й потребують системного лікування.

"Війна наклала свій відбиток, всі хвороби загострились. Це гіпертонія, інфаркти, інсульти й діабет може дебютувати від стресу у всіх якось загострились хвороби суглобів, остеохондрози. Люди багато сиділи у підвалах в холоді".

Детальніше дивіться у сюжеті:

 

 

 

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер