Чернігівець хотів допомогти куму, а потрапив на гачок шахраїв

Поліція застерігає громадян від шахрайської схеми. Якщо вам надходить повідомлення від родича чи друга «Привіт! Позич, будь ласка, гроші» - перш ніж допомогти, переконайтеся, що вам пише не шахрай, який зламав аккаунт вашого товариша.

До поліції звернувся 32-річний мешканець Чернігова, який повідомив, що йому в месенджері «Телеграм» написав його кум. Чоловік попросив терміново позичити гроші. Потерпілий погодився і перерахував на невідомі банківські рахунки близько 19 тисяч гривень. Пізніше чоловіку стало відомо, що аккаунт кума зламали невідомі. Зрозумівши, що його ошукали, чернігівець звернувся до поліції.

Поліція наполегливо рекомендує громадянам перевіряти інформацію з проханнями про допомогу, яка може надходити з невідомих номерів, або ж в особисті повідомлення з аккаунтів ваших знайомих.

Найперше, що варто зробити, це перетелефонувати другу. За номером, який ви точно знаєте, а не за тим, що вказаний на сторінці в соцмережах. Бо якщо шахрай зламав сторінку, то міг змінити номер телефону в профілях соцмереж.

Але якщо немає можливості подзвонити чи ви давно не спілкувалися і номера телефону у вас немає? Запитайте друга те, що можете знати тільки ви. Таке питання одразу викриє шахрая.

Також варто написати спільним друзям у соцмережах і спитати їх, чи не отримували вони подібних повідомлень від друга. Шахраї, як правило, одночасно роблять розсилку на всіх підписників зламаної сторінки.

Щоб убезпечитися від шахраїв слід встановити складні паролі для кожного облікового запису, а також обов’язково налаштувати двофакторну автентифікацію.

Якщо вам надходять підозрілі дзвінки чи повідомлення від невідомих осіб - телефонуйте «102»!

Будьте пильними та не дайте шахраям жодного шансу вас ошукати!

 

 

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер