Діти, школи і статеве виховання: що говорять ніжинські психологи та вчителі

13-14 років — за статистикою, середній вік, коли українські діти починають жити статевим життям.

Понад 80% батьків "за" запровадження статевого виховання в школах — свідчить опитування, проведене на замовлення Міністерства освіти. 
Наслідками відсутності статевого виховання є сексуальне життя від 13 років, аборти в підлітків, епідемія статевих інфекцій у 15-річних.
Про це пише tsn.ua

Батьки не вміють говорити з дітьми про секс. Тепер у дітей є Інтернет, і в ньому допитливі дівчата і хлопці легко знаходять усі відповіді, і часто у збоченій формі.

MYNIZHYN.com дізнавався що говорять ніжинські вчителі, психологи та батьки про статеве виховання у школах?

Тетяна Красновид, практичний психологВважаю, що статеве виховання є важливою складовою профілактики насильства і має починатися змалку. До прикладу, є чудова програма "Навчіть дитину захищатися", яку сама часто використовувала у своїй роботі з першокласниками (знаю, що за нею працюють багато моїх ніжинських колег). Вона допомагає під час інтерактивних бесід навчити дитину правил безпечної поведінки:

1)Тут мене не торкайся;
2)Твоє тіло належить тільки Тобі!;
3)Добре зробиш, коли розкажеш про секрети які Тебе турбують!;
4) "Ні" означає "Ні".
5) Ні—біжи—розкажи.

Крім того, сьогодні ми живемо у час, коли батьки все більше цікавляться як правильно і відповідно по віку доносити інформацію про статеве виховання. Дуже радію з того, що тепер такі розмови не є якимось сороміцькими і табуйованими, як було свого часу.
Також, як мама донечки дошкільного віку рекомендую книгу Юлії Ярмоленко/Мар'яни Гілевич "Малечі про інтимні речі". Вона допоможе батькам пояснити  своїм дітям інформацію про статеві органи(як правильно називати і як вони влаштовані), важливість правил інтимної гігієни. А ще, дасть відповідь на питання яке заводить багатьох у ступор "Звідки беруться діти?". Щоб потім не говорити, що діти ростуть у капусті ;).

Хочу зазначити, що надзвичайно важлива відкритість батьків до теми статевого виховання. До прикладу, у підлітковому віці коли дитину переповнюють гормони і вона починає цікавитися протилежною статтю (що цілком закономірно) батькам потрібно розмовляти зі своїми чадами про небезпечність раннього статевого життя, контрацепцію, менструацію. Якщо цього не робити, червоніти й ніяковіти, то підлітки знайдуть цю інформацію на просторах інтернету (часом дуже викривлену, ту яка не відповідає дійсності).

Побажання батька: "Говоріть зі своїми дітьми, будьте відкритими, відкиньте "совкове" мислення! ".
Упевнена, що це збереже не одне життя від сексуальних травм та помилок молодості...."

До теми: Чому в школах необхідний курс зі статевого виховання – коментарі фахівців


Людмила Приходько, вчитель з Ніжина, працює в Київській інженерній гімназіїУ моїй новій школі я не класний керівник, за розкладом спеціальних факультативів немає, тому думаю, що зараз дана тема має акценти тільки при її вивченні на біології.
Вважаю, що в середовищі молоді  море проблем: булінг, наркотики...

А діти вже з 7го класу обізнані з секретами статевого життя.
Дитячо-юнацький соціум різноплановий, тому є можливість відкрито спілкуватись на теми, які раніше мали статус " табу". Серед старшокласниць навіть велась розмова про те, що, як мовляв, ти до сих пір не мала близьких стосунків (репліка подрузі...)

Виходить, що для молоді- це своєрідний... обов'язковий пунктик.
Некомфортним є те, що мова не йде про глибокі почуття, кохання, а просто обговорюється  як факт.
***
Ми запитували про це ще у різних вчителів різних шкіл Ніжина а також у батьків.

І ось що ми маємо. В основному вони відмовчуються на цю тему, не хочуть говорити, або просто кажуть, що не зрозуміли запитання, чи відповідають, що коментарів не дають. Батьки трохи червоніють, соромляться і просто мовчать.

А що скажете ви?

Читайте також: Соромляться діти, а ще більше - дорослі: хто, коли і як має говорити з хлопчиками та дівчатками про секс


Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер