На Чернігівщині зафіксували лептоспіроз

За результатами досліджень лабораторії особливо небезпечних хвороб Державної установи «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» днями підтверджено випадок захворювання жительки с. Салтикова Дівиця Куликівської громади на лептоспіроз.

Лептоспіроз – це небезпечна інфекційна хвороба, спричинена збудником-бактерією Leptospira. Без лікування лептоспіроз може призвести до ураження нирок, печінки, менінгіту  та смерті. Бактерія, яка викликає лептоспіроз у людей, потрапляє в воду з сечею інфікованих тварин, найчастіше – гризунів (щури, миші). Але, це не єдині тварини, від яких може заразитися людина. Також, переносниками інфекції можуть стати й інші представники тваринного світу – бабаки, велика рогата худоба, собаки, свині, коні.

Фахівці Куликівського відділення Чернігівського міськрайонного відділу Державної установи «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» терміново провели дератизаційні заходи у вогнищі інфекції.

Про це повідомляє Куликівська селищна рада.

Але цього недостатньо. З метою запобігання розповсюдженню смертельно небезпечної інфекції є необхідність розширити зону дератизації. Наразі це село Салтикова Дівиця.  Селищна рада терміново закупила необхідні засоби.

12 жовтня, у селі Салтикова Дівиця будуть організовано проводитися дератизаційні заходи.

Коштом місцевого бюджету знезаражуватимуть лише нежилі садиби та бюджетні установи!

Наступає холодна пора. Господарства завершують збір урожаю з полів, а населення — з городів. Гризуни мігрують до людських садиб, де є чим харчуватися. Є ризик поширення інфекції й на інші населені пункти.

Тож терміново подбайте про профілактику і будьте здорові!


Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер