Які врожаї цього року на Чернігівщині?

9 листопада попередні підсумки аграрного сезону на Чернігівщині озвучив на брифінгу в облдержадміністрації новий директор Департаменту агропромислового розвитку області Сергій Хоботня. Збір урожаю зернових завершується.

9 листопада попередні підсумки аграрного сезону на Чернігівщині озвучив на брифінгу в облдержадміністрації новий директор Департаменту агропромислового розвитку області Сергій Хоботня. Збір урожаю зернових завершується.


9 листопада попередні підсумки аграрного сезону на Чернігівщині озвучив на брифінгу в облдержадміністрації новий директор Департаменту агропромислового розвитку області Сергій Хоботня.

На початку розмови Сергій Хоботня окреслив завдання, які поставив перед ним та ввіреним йому Департаментом голова облдержадміністрації. Передусім, це створення максимально доступних і корисних сервісів для сільгоспвиробників, які мають сприяти розширенню ринків збуту сільгосппродукції виробленої на Чернігівщині, залученню інвесторів на сільгосппідприємства області, поглибленню переробки сільгосппродукції на місцях.

Для налагодження ефективної співпраці та досконалого вивчення проблем та потреб сільгоспвиробників у Департаменті АПР розробили анкету, яку найближчим часом розішлють на всі сільгосппідприємства області. В Департаменті також запрацює гаряча телефонна лінія, яка дозволить сільгоспвиробникам області одержати кваліфіковані консультації фахівців Департаменту. Такої допомоги потребують, перш за все, малі та середні підприємства, що не мають коштів на оплату послуг експертів та консультантів на комерційній основі.

Збір зернових культур в області ще продовжується. На початок листопада обмолочено 81% площ, зібрано майже 2 мільйони 660 тисяч тонн зерна. Середня врожайність склала 48,5 центнера з гектара. Найбільший вал зерна в Бобровицькому районі – 350 тисяч тонн, у Прилуцькому – 329 та Бахмацькому – 233. Найліпші врожаї одержали у Прилуцькому районі – 67,6 центнера з гектара, Бобровицькому – 67, Бахмацькому та Варвинському – по 58. Очікуваний валовий збір зерна у цьому році – 3 мільйони 375 тисяч тонн зерна, а прогнозована урожайність – 50,4 центнера з гектара.

Чернігівська область посідає 2 місце в країні по вирощуванню озимого жита. Попри погодні негаразди, тут вже посіяно 98% прогнозованого обсягу озимих зернових (пшениці – 97%, жита – 100%).

На Чернігівщині один з найвищих в Україні урожай картоплі – 187 центнерів з гектара, що на 26 центнерів більше ніж в середньому по країні.

По темі: Цього року на Чернігівщині рекордна урожайність картоплі

Великого значення в області надають збереженню чисельності поголів’я великої рогатої худоби. Сьогодні Чернігівщина п’ята в Україні за кількістю поголів’я ВРХ, і четверта – за показниками середньодобового приросту.

Збереження темпів розвитку сільського господарства неможливе без залучення інвестицій. У порівнянні з минулим роком їх сума зросла на 33% і склала понад 380 мільйонів гривень. З початку року побудовано 6 зернових сушарок, завершено будівництво елеваторів у СТОВ «Інтер» Ічнянського району і ТОВ «СП» «Агродім» Бахмацького району, введено в дію 6 тваринницьких об’єктів. На сьогодні в області реалізується ще 29 проектів на суму 454,4 мільйона гривень. Це, переважно, внутрішні капіталовкладення. На жаль, відзначалося на брифінгу, інвестування кількох великих сільгосппроектів в області призупинилося з незалежних від місцевої влади причин.

Як запевнив Сергій Хоботня, в області робитимуть все можливе, щоб стимулювати розвиток виробництва сільгосппродукції та її переробки, адже це вагомий сегмент економіки, який забезпечує близько 40% надходжень до обласного бюджету, створення значної кількості робочих місць та збереження інфраструктури на селі.

За матеріалами Прес-служби Чернігівської ОДА

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: