4 Грудня 2023
1703
Дехто звинувачує батьків, дехто — війну. Мовляв, через неї психіка наших дітей перенавантажена стресами, і підлітки в такий спосіб вивільняють свою агресію. Він - найгірший. Найкращим, крім спорту, психологи називають заняття улюбленою справою. І це справді працює, - повідомляє gorod.cn.ua.
...Восьмикласник із Мени Ілля Дасюк (навчається у школі ім. Т. Г. Шевченка) ліпить машинки зі скульптурного пластиліну. Ніде не вчився, гуртків не відвідував. Знаходить в Інтернеті креслення, роздруковує їх і відтворює кожну деталь. Потім ґрунтує, фарбує, лакує. Матеріали замовляє через Інтернет. Автівки виходять як справжні.
Батьки підтримують синове захоплення і морально, і матеріально, що дає йому змогу вдосконалювати свої навички. Починав Ілля з маленьких легковичків, а зараз уже робить солідні — вагою більш ніж 2 кг. Один з останніх продав майже за 2 тис. грн. Виручені кошти передав ЗСУ.
А учень 5-го класу Сновського ліцею №1 Павло Тулуп любить готувати. Тому, дізнавшись про гру з популяризації здорового харчування «Граїмо» (ініціатива відомого українського шеф-кухаря Євгена Клопотенка), зареєструвався в зазначеному чат-боті, щотижня отримував і виконував (онлайн) завдання, набирав бали. За результатами потрапив до числа 14 підлітків із дев’яти міст України, яких запросили у Київ, щоб позмагалися в першому фіналі гри. У ньому було 8 конкурсів.
— Збирали тарілку здорового харчування, досліджували вміст цукру в напоях, вгадували назви корисних страв за емоджі (це коли замість слів використовуються картинки та смайли. — Авт.). У мене була дуже класна команда. Ми здобули перемогу і право зіграти в суперфіналі, — розповів Павло.
Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко, фото з сайту mena.org.ua