«Я не улюбленець в суспільстві»: розмова з ніжинським психологом

Час від часу ми публікуємо на нашому сайті розмову з ніжинськими психологами: різні питання, які турбують наших читачів, відповіді та поради фахівців.

Час від часу ми публікуємо на нашому сайті розмову з ніжинськими психологами: різні питання, які турбують наших читачів, відповіді та поради фахівців.

Ось одне з таких запитань: «Доброго дня! Не знаю, чи до психолога це питання чи до духовника… Але ось що мене хвилює протягом багатьох років. Мене або люблять або не люблять люди. Частіше - я не улюбленець суспільства. Причому це відбувається якимись дивними перепадами. То зі мною «модно» дружити, то люди позаочі клянуть і ненавидять. Куди б не прийшов, всюди не такий: не так став, не так сів, не так подивився. І це проявляється досить агресивно з боку інших, це не просто якісь мої неадекватні думки. І часто я не знаю, як дати пояснення таким діям та емоціям оточуючих? Як самому зрозуміти – що відбувається? І як себе поводити в подібних ситуація, бо в таких обставинах відчуваю себе досить дивно, наче поряд багато психічно хворих людей, яких «викручує», бо я нічого поганого цим людям не зробив».

Як із цим всім упоратися, читачам

MYNIZHYN.

com розповідає кандидат психологічних наук, доцент НДУ ім. М. Гоголя; практичний психолог Олександр Пісоцький

Так, дійсно, людські стосунки та емоції можуть бути дуже складними та непередбачуваними. Ось декілька можливих причин виникнення такої ситуації:

  1. Зміна обставин: Люди можуть змінювати своє ставлення до вас в залежності від обставин. Так, якщо ви допомагаєте їм або знаходитеся у взаємовигідній ситуації, люди можуть виявляти позитивні емоції. Проте, якщо виникають конфлікти або розбіжність у поглядах, вони можуть виявляти негативні емоції.

  2. Вплив інших людей: Люди часто піддаються впливу оточуючих, особливо тоді, коли вони хочуть бути прийнятими в соціальній групі. Тому вони можуть змінювати своє ставлення до вас в залежності від того, як до вас ставляться інші.

  3. Нестабільність емоцій: Деякі люди можуть мати нестабільні емоції або недосконалі механізми подолання стресу, що може призвести до раптових змін у їхньому ставленні до вас.

  4. Непорозуміння або невідповідні очікування: Якщо люди мають нереалістичні або невідповідні очікування щодо вас, вони можуть відчувати розчарування або гнів, коли ви не відповідаєте цим очікуванням.

  5. Ваші дії, поводження є незрозумілими для інших: ваша поведінка відрізняється від поведінки людей (спільноти) або суперечить прийнятим нормам. Потрібно негайно усунути розбіжності, проаналізувавши свої дії.

Як бути, коли склалася така ситуація? Насамперед, потрібно все ж з’ясувати: чому люди навколо вас змінюють свою поведінку. З чого почати:

  1. Спостерігайте за контекстом: З’ясуйте, чи є якісь події або обставини, які можуть впливати на поведінку людей? Можливо, вони знаходяться у стані стресу або на них впливають інші події, люди.

  2. Поговоріть з людьми: Але лише тоді, коли це безпечно, коли ви і ваш співрозмовник перебуваєте у комфортній ситуації. Тоді можете наважитися обговорити свої почуття, які вас турбують, з іншими. Можливо, люди не усвідомлюють, як їхня поведінка впливає на вас.

  3. Піклуйтеся про себе: Важливо пам'ятати, що ви не завжди можете контролювати поведінку інших людей, але ви можете контролювати свою реакцію на їх дії. Знайдіть способи спокійно реагувати на такі обставини та підтримувати свій емоційний стан.

  4. Зверніться за допомогою: Коли відчуваєте, що ситуація виходить з-під контролю, не соромтеся звернутися до психолога.

Загалом, важливо запам'ятати, що ви не можете постійно контролювати, як до вас ставляться інші. Натомість намагайтеся зосередитися на ставленні до себе та пам'ятайте, що власні самопочуття та самооцінка є більш важливими у такій ситуації.

Пам'ятайте, що ви заслуговуєте на повагу і доброзичливе ставлення до себе. Не дозволяйте нікому змушувати вас діяти усупереч своїм переконанням і, тим більше, завдавати собі шкоди.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: