Чернігівщина вимирає: Куліч розповів про демографічну біду області

З початку року населення Чернігівщини скоротилося на 22 тисячі. Така негативна демографічна динаміка, на жаль, спостерігається протягом кількох років.

З початку року населення Чернігівщини скоротилося на 22 тисячі. Така негативна демографічна динаміка, на жаль, спостерігається протягом кількох років.З початку року населення Чернігівщини скоротилося на 22 тисячі. Така негативна демографічна динаміка, на жаль, спостерігається протягом кількох років.
 
Маємо парадокс – на великій за площею області проживає небагато людей. А як відомо, урядові дотації нараховуються з урахуванням на 1 людину.
 
За словами голови облдержадміністрації Валерія Куліча, через це Чернігівщина опинилася в дуже скрутному фінансовому становищі.
 
«Це велика проблема нашої області. Через це ми страждаємо під час розрахунку фінансових показників. Наша область друга за площею – ми з Дніпропетровською областю ділимо цей показник. Ми маємо приблизно однакову мережу освітніх і медичних закладів з Дніпропетровщиною. Але у нас на цю мережу 1 мільйон 42 тисячі населення», - прокоментував Валерій Куліч.

Валерій Куліч зазначає, що станом на 1 січня 2015 року населення області становило 1 мільйон 62 тисячі. На 1 липня – 1 мільйон 52 тисячі. Зараз – 1 мільйон 40 тисяч населення. Тобто, населення Чернігівщини з початку року скоротилося на 22 тисячі.
 
«Катастрофічна динаміка. Всі медичні і освітні субвенції уряд розраховує з точки зору на 1 людину. Відповідно, при тих самих умовах, ми отримуємо у 3,5 рази менше коштів, ніж Дніпропетровська область. Область недоотримує необхідної кількості освітньої і медичної субвенції. Департамент фінансів підрахував, щоб нам вписатися в рівень субвенцій, нам треба скоротити 350 працівників медичних і освітніх закладів. Є така ситуація. Ми за рік-два її не вирішимо. Тенденція дійсно йде до скорочення», - зізнається Валерій Куліч.

val.ua
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: