Запустили першу ракету і відчуття були неймовірні: розмова з ракетомоделістом Михайлом Дубровним

Федерація ракетомодельного спорту України пропонує розмову з молодим ніжинським ракетомоделістом, призером Чемпіонату світу з ракетомоделювання Михайлом Дубровним.

Федерація ракетомодельного спорту України пропонує розмову з молодим ніжинським ракетомоделістом, призером Чемпіонату світу з ракетомоделювання Михайлом Дубровним.

Про це на своїй сторінці Facebook пише Ніжинська міська рада.

В Україні вже давно діє успішна спільнота ракетомоделістів, а найуспішніші її учасники регулярно представляють нашу країну на міжнародних змаганнях. Лише у 2023 році українська збірна виборола 15 медалей на чемпіонаті світу в США.

Чим цікаве ракетомоделювання та як змагання виглядають зсередини, ми запитали у призера чемпіонату світу Дубровного Михайла, і от що він розповів:

«Мене змалку цікавили літаки, ракети, різні літальні апарати. Проте, чесно кажучи, звернути увагу на гурток мені запропонувала сестра, адже її однокласник тоді уже ходив на ракетомоделюваня і мав невеличкий досвід участі у змаганнях. Тоді я був у другому класі, а зараз вже закінчую 11 і продовжую займатися цією справою.


Фото: Михайло Дубровний. Джерело: Ніжинська міська рада

Перші заняття були цікавими, адже я починав розуміти принципи побудови моделей ракет, основні деталі, а також вчився працювати різними інструментами. Мені хотілося все швидше і швидше добудувати ракету та спробувати її запустити на шкільному подвір'ї, проте це виявилося не так просто, цей спорт потребує витримки та терпіння. Закінчивши, наша команда з декількох хлопців спробувала запустити першу в житті власноруч виготовлену ракету. Це було щось неймовірне, адже те, що ти зробив своїми руками, відірвалося від землі і зуміло безпечно приземлитися на системі порятунку.

Щодо змагань, найскладнішим став чемпіонат світу в США (Остін, 2023). Підготовка до змагань була досить напружена, лише за місяць до від'їзду в США ми дізналися, хто з нашої збірної отримав візу та поїде, а хто ні. Основною проблемою у підготовці було те, що через воєнний час ми не могли випробовувати наші моделі на нових американських двигунах, тому мусили робити моделі ракет і тестувати їх вже на льотному полі в штаті Техас. Це був дуже великий ризик, але багаторічний досвід допоміг зробити все якнайкраще. Загалом це були дуже яскраві змагання, дуже позитивні та водночас символічні через те, що Україна може змагатися, Україна попри війну може будувати та без тренувань перемагати суперників з усіма цими можливостями. Це була красива поїздка, багато нових знайомств, обміну досвідом та взагалі живого спілкування».


Фото: Михайло Дубровний. Джерело: Ніжинська міська рада

Батько Михайла, Сергій Петрович підтримав сина в захопленні ракетомоделюванням. Ось як він згадує перше знайомство з місцевим гуртком:

«Спочатку я здивувався, бо пам'ятав, що за мого юнацтва у нашій школі був гурток авіамоделювання, але я був певен, що його вже не існує. Коли мій син повернувся з першого заняття, його очі були наповнені цікавістю, він цілий вечір розповідав про моделі справжніх ракет. Він запалився цим, тому я був цілком згоден, щоб він розвивався змалечку, набував навички праці з інструментами на майбутнє, адже це також потрібні вміння.

Заняття з ракетомоделювання зробили його витривалим до справ, дисциплінованим, а також рішучим. Дуже добре, що він уже сам може зремонтувати щось своїми руками, сам ремонтує свій велосипед та мотоцикл. Я дуже радий, що він займається тим, що йому подобається, що не витрачає свій час на всякі дурниці, а займається ракетомоделюванням».


Фото: Михайло Дубровний. Джерело: Ніжинська міська рада

Ракетомоделювання — це не тільки про інженерні рішення та конструювання, це про команду та нові знайомства. Тому за бажанням звертайтесь до місцевих гуртків з ракетомоделювання, можливо, це саме ваш спорт чи ваших дітей і обов’язково вболівайте за українську збірну на міжнародних змаганнях

Федерація ракетомодельного спорту України

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: