23 травня у ветеранському просторі «Незламні» відбулося цікаве заняття з Ланою Місячною під назвою "ниткотерапія". Учасникам надали нитки та фарби, за допомогою яких вони створювали квіткові композиції. Основна мета заняття полягала в тому, щоб зняти стрес, відволіктися від повсякденних турбот і знайти внутрішній спокій.
23 травня у ветеранському просторі «Незламні» відбулося цікаве заняття з Ланою Місячною під назвою "ниткотерапія". Учасникам надали нитки та фарби, за допомогою яких вони створювали квіткові композиції. Основна мета заняття полягала в тому, щоб зняти стрес, відволіктися від повсякденних турбот і знайти внутрішній спокій.
Ниткотерапія — це нетрадиційний метод арт-терапії, який поєднує в собі роботу з нитками та творчий процес. Цей метод допомагає людям розслабитися, зняти стрес, підвищити самооцінку та розкрити свою творчість.
Фото: Ниткотерапія в Ніжині. Автор: Олександр Воронуха
Квіти з ниток: символ життя та надії
Квіти, які створювали учасники, стали символом життя, надії та краси. Усі присутні змогли не лише відчути задоволення від творчого процесу, але й обмінятися емоціями та враженнями. Лана Місячна акцентувала увагу на тому що, арт-терапію найчастіше помилково пов’язують з лише з малюванням, але це може бути будь-яким методом творчості, який надає людині душевної сили. До прикладу, це може бути музика, фотографія, книги.
Фото: Результати ниткотерапії. Автор: Олександр Воронуха
Відгуки учасників
- "Мені було дуже цікаво дозволити собі маститися в цій фарбі, це такий релакс відчувати фарбу на дотик".
- "Мені сподобалося спостерігати за тим, як поєднуються кольори і який малюнок виходить у висновку. Хоча й було дуже брудно, але воно того варте".
- "Це відволікає від буденності, допомагає зануритися в атмосферу дитинства".
- "Це був новий досвід, щось унікальне".
- "Ниткотерапія допомогла мені відірватися від буденності – відчуття, ніби я опинилася в дитячому садку, де потрібно створити поробку до приходу батьків".
- "У дитинстві мені не подобалось малювати, але зараз, коли я самостійно занурилася в цей процес, думала куди покласти ті нитки, які кольори підібрати, виявилось, що це доволі цікаве заняття".
- "Останнім часом, я бачу всюди тільки піксельні кольори, а тут мав можливість побачити й інші".
[GALLERY-419]
Навіть найменшим учасницям тренінгу сподобалося створювати образи за допомогою ниток. Загалом, відгуки були дуже позитивними. Люди отримали багато задоволення від творчого процесу, змогли ненадовго поринути в дитинство, а також дослідити свої емоції та розкрити творчий потенціал.
Фото: Ниткотерапія в Ніжині. Автор: Олександр Воронуха
17 років професійного психологічного стажу
Укінці тренінгу журналісти MYNIZHYN вирішили поспілкуватися з Ланою Місячною і дізнатися трошечки більше про її досвід та ниткотерапію.
Фото: Лана Місячна. Автор: Олександр Воронуха
— Як довго ви займаєтеся арт-терапією?
Саме ниткотерапією я почала займатися буквально два місяці назад, а взагалі в мене 17 років професійного психологічного стажу. Я працювала звичайним психологом у закладах освіти, зараз я – психолог кризового центру у благодійному фонді «Карітас Чернігів». А також займаюся волонтерством у ветеран-хабі «Незламні» та просторі «Вільна».
— Який ваш основний напрямок роботи?
Працюю в напрямку арт-терапії, але моя професійна робота різногалузева: з дорослими, з дітьми, з військовими. Звертайтеся за потреби (посміхається — авт.).
— Яку терапію краще обрати? Чи важливий вік при її виборі?
Вид терапії – індивідуальна справа. Це залежить від того яка провідна сенсорна система у людини. Аудіалам, наприклад, найкраще підійте музикотерапія. Візуалам – все, що пов’язано з зображеннями, у тому числі й ниткотерпія. Вік також не впливає на вибір терапії, адже під час її проведення, як ми сьогодні зрозуміли, усі відчули себе дітьми, занурилися у ту безтурботну атмосферу, коли ти не маєш ніяких проблем та важких задач.
Заняття "Ниткотерапія" стало справжнім відкриттям для багатьох учасників. Воно продемонструвало, що навіть найпростіші матеріали, такі як нитки та фарби, можуть мати потужний терапевтичний ефект. Усі присутні залишилися задоволеними і висловили бажання брати участь у подібних заходах у майбутньому.
Ми сподіваємося, що такі творчі ініціативи стануть традицією і допомагатимуть ніжинцям знаходити нові способи покращення свого психологічного благополуччя.
Фото: Учасники ниткотерапії. Автор: Олександр Воронуха
Як повідомляв MYNIZHYN, у Ніжині на одній з центральних вулиць міста відбувся благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ. Його ініціатором є Благодійний фонд "Українська незламна душа".