Воїну з Чернігова осколок пробив військовий квиток і застряг у нозі

Юнісу Аскерову осколок пробив військовий квиток і застряг у нозі

Юнісу Аскерову осколок пробив військовий квиток і застряг у нозі

Пише Весть

— Не дочекаються. Я нащадок Кощія. Шашлик на руїнах кремля не відміняється. Ми приречені на перемогу, — жартує 39-річний Юніс Аскеров, чернігівець, молодший сержант, командир відділення мінометників.

Багато хто знає його ще з часів Євромайдану. З 24 лютого 2022 року — воїн.

— Останні три місяці виконували завдання між Мар’їнкою та Побєдою на Донеччині, — розповідає Юніс.

На фото Юніс Аскеров

— Там же пекло…

— Пекло буде, якщо програємо. А це боротьба. Не раз мене янгол-охоронець рятував. І цього разу спас. 9 травня ми виходили на перезмінку, і тут приліт. Жахнуло метрів за сімнадцять. По звуку припускаю, з танка або гаубиці. В документах вказано, що був мінометний обстріл. При пострілі з міномета від виходу до приходу секунд сорок, а тут було десь п’ять-сім.

На фото пробитий осколком квиток

Відчув удар, забіг у бліндаж, почав себе оглядати. Дістаю з кишені штанів військовий квиток, а він пробитий осколком. Розрізаю холошу штанів — кров не тече. Хлопці подивилися, кажуть, подряпина. А я на ногу не можу ступити. Поїхав на евакуацію в лікарню. Там обробили рану, забинтували. І мене стали перевозити з одного медзакладу в інший, перев’язували. На рентгені побачили осколок. Не дійшов до кістки пару сантиметрів. Прооперували. Ходив з милицями.

31 травня виписали з лікарні. Поїду на ВЛК.

— Раніше Ви приховували від медиків, що маєте цукровий діабет, аби не списали з війська. І зараз хочете на передову?

— Півроку тому на військово-лікарській комісії побачили, що у мене діабет і хотіли визнати обмежено придатним. Впросився, аби залишили. Лікарі обізвали мене ідіотом, проте дозволили служити. На ВЛК потрапив так: приїхав з похорону побратима, перехвилювався, підскочив тиск, була підозра на інсульт.

Далі буде, як ВЛК вирішить. Я вже можу обходитися без милиць. Сам вдягаю шкарпетки і шнурки можу зав’язати. Нога згинається. Проте підніматися по сходах без якоїсь опори ніяк. Та я дуже хочу повернутися у стрій.

— У той день всі ваші побратими вціліли?

— У Михайла було поранення ноги, подрібнені кістки, і він помер на одній з операцій. Серце не витримало.

— Це чернігівець Михайло Шапошніков?

— Так.

Валентина ОСТЕРСЬКА. Фото з архіву Юніса АСКЕРОВА 

Раніше ми писали: 34 працівники Чернігівського драмтеатру викликали до ТЦК та СП. У цей список потрапили й актори, і технічний персонал. Після відвідин ТЦК та СП деякі з працівників вже відправились на військові навчання.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: