Як ніжинські підприємці реагують на підвищення військового збору

1 грудня 2024 року набрав чинності Законопроєкт №11416-д, який передбачає підвищення військового збору. Основні зміни включають зростання ставки військового збору для фізичних осіб з 1,5% до 5%. Проте для бізнесу це означає додаткове фінансове навантаження, що може вплинути на зарплати працівників та стабільність робочих місць. Журналісти MYNIZHYN поспілкувалися з підприємцями в Ніжині та дізнались їх думки та подальші плани з приводу цих нововведень. 

1 грудня 2024 року набрав чинності Законопроєкт №11416-д, який передбачає підвищення військового збору. Основні зміни включають зростання ставки військового збору для фізичних осіб з 1,5% до 5%. Також передбачено новий підхід до оподаткування для ФОП різних груп. Наприклад, ФОП I, II та IV груп тепер сплачують 10% від мінімальної зарплати, тоді як для III групи ставка визначена у розмірі 1% від обороту. 

Військовий збір запровадили ще у 2014 році як тимчасовий захід для фінансування оборони України. Цікаво, що вони могли бути спрямовані на інші потреби. Згідно з новим законом гроші будуть перенаправлені через спецфонд виключно на потреби ЗСУ.

Метою закону є збільшення фінансування Збройних Сил України у складний для країни час. Проте для бізнесу це означає додаткове фінансове навантаження, що може вплинути на зарплати працівників та стабільність робочих місць. Журналісти MYNIZHYN поспілкувалися з підприємцями в Ніжині та дізнались їх думки та подальші плани з приводу цих нововведень. 

"У мене немає найманих працівників. Працюю одна. Чесно кажучи, в шоці, бо по податках нерухомість вдарить сильно", – говорить Ірина, рієлтор.


Фото: Ірина 

"Сума щорічного перевиконання бюджету говорить про те, що очікувана сума додаткових надходжень не є суттєвою. Тобто, у нас завдяки донорам бюджет перевиконується на 1 трлн гривень уже другий рік. Збір додаткових 30 мільярдів по суті не потрібен.

Ми, як законослухняні громадяни, виконаємо всі вимоги закону, але додаткові податки або будуть закладені в ціни для наших клієнтів (що скоріше всього) або ми зменшимо суму донатів на армію, які ми платимо добровільно (що менш вірогідно). Усі підприємці уважно слідкують за подібними ініціативами. Усі ініціатори понесуть політичну відповідальність за ці рішення.

Ба більше, деякі люди в бюджетному комітеті та уряді систематично ініціюють шкідливі для країни рішення. Я вважаю, що СБУ має дати оцінку таким діям, багато економістів вбачають тут злочинний умисел та приховану роботу на державу агресора", – говорить Дмитро Тимошник, депутат, керівник компанії ПП «АБП-сервіс».


Фото: Дмитро Тимошик. Джерело: Дмитро Тимошик/Facebook

"У нас на сьогодні немає відповіді. Це нова ситуація, зараз усім дуже важко. Будемо розбиратися поступово", – Марина, власниця "Gogol Point".

Думки підприємців, які захотіли залишитись анонімними: двоє поставились негативно, один нейтрально, один — позитивно, адже зважаючи на воєнний стан потрібно робити все можливе для допомоги армії.

Як бачимо, варіації відповідей різні, як їх реакція та плани подальших дій. Будемо далі слідкувати за змінами та розвитком українського бізнесу в умовах сучасного стану.

Нагадаємо, Ніжин – невелике, але живе місто з особливою атмосферою, в якому вистачає місця для нових ідей та підприємницької діяльності. Попри всі виклики, тут є історії людей, які змогли реалізувати свою мрію та створити власний бізнес. Журналісти MYNIZHYN поспілкувалися з трьома підприємцями, які поділилися своїм шляхом до успіху.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: