Чернігівщина у пошуках працівників: кого потребують роботодавці найбільше

На Чернігівщині офіційно зареєстровано 4,5 тисячі безробітних, але вакансій значно менше — лише півтори тисячі. Найбільше шукають кухарів, продавців та водіїв. Чому роботодавці не можуть знайти працівників і кого найбільше бракує на ринку праці? Читайте у матеріалі.

Станом на 1 грудня 2024 року в області налічувалося 4,5 тисячі офіційних безробітних, для яких служба зайнятості могла запропонувати 1498 вакансій від роботодавців області. Тобто на кожне вільне робоче місце претендувало три особи.

Про це повідомляє Чернігівський обласний центр зайнятості.

Станом на 1 грудня серед професій, що мають найбільший попит:

  • кухар (57 вакансій),
  • продавець продовольчих товарів (53 вакансії),
  • водій автотранспортних засобів (45 вакансій),
  • швачка (41 вакансія),
  • бухгалтер (37 вакансій),
  • електромонтер (30 вакансій),
  • прибиральник службових приміщень (30 вакансій),
  • підсобний робітник (61 вакансія).

«Наразі ринок праці в Україні переживає складні часи. Якщо раніше було важко знайти роботу, то цього року інша проблема – кадровий голод, - сказала директорка Чернігівського обласного центру зайнятості Людмила Ключник. – Серед зареєстрованих безробітних - більшість жінок (близько 80%). Бракує молоді. Кожен другий зареєстрований у службі зайнятості – це особа віком 45+. А маємо попит на молодих, мобільних кваліфікованих працівників, зокрема, чоловічої статі».

Загалом, протягом січня – листопада 2024 року на Чернігівщині 13,8 тисячі безробітних перебували на обліку та отримували послуги служби зайнятості. З них 4,9 тисячі працевлаштовані; 929 скеровані на професійне навчання; 198 залучені до громадських та інших робіт тимчасового характеру; 13,6 тисячі — видали направлення на суспільно-корисні роботи.

Крім того, громадянам надані 411 ваучерів на навчання для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці. За цей час ухвалили 151 позитивне рішення за грантовою програмою «Власна справа» та 14 – за програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» урядового проєкту «єРобота».

Як повідомляв MYNIZHYN, наші журналісти пройшлися вулицями Києва та дізнались думку містян стосовно популярного питання: ким повинна працювати ваша дівчина чи хлопець, щоб ви з ними не зустрічались?

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: