Чому російських безпілотників над Чернігівщиною стало більше: розповідає військовий експерт

Кількість безпілотників, якими армія РФ атакує Чернігівщину, збільшилась, бо росіянам вдалося масштабувати виробництво ударних дронів, а крім того вони почали використовувати нову тактику: застосовувати імітаційні дрони. Така тенденція, ймовірно, зберігатиметься й надалі.

Кількість безпілотників, якими армія РФ атакує Чернігівщину, збільшилась, бо росіянам вдалося масштабувати виробництво ударних дронів, а крім того вони почали використовувати нову тактику: застосовувати імітаційні дрони.

Пише Суспільне

Така тенденція, ймовірно, зберігатиметься й надалі.

Про це розповів військовий експерт Михайло Жирохов у передачі "Праймвечір. Акценти" на "Українському Радіо Чернігів".

За його словами, росіяни змогли вкласти "величезні кошти" для того, щоб розгорнути серійне виробництво деталей безпілотників:

"Корпусів, двигунів, бойових частин. І, на жаль, ці кошти в них ще є, тому що міжнародна торгівля газом, нафтою процвітає. І та ж Європа закуповує газ і нафту, і від цього вони відмовляються. Але це буде дуже і дуже не скоро. На жаль, використання цих "шахедів" найближчим часом, не лише "шахедів", а й всіх інших дронів – це та реальність, якою ми будемо жити як прикордонна область дуже і дуже довго".

Як пояснює Михайло Жирохов, те, що ми зазвичай називаємо "шахедами" — це у росіян "Герань-2". А разом з цими ударними "геранями" йдуть й імітаційні дрони, які на радарі виглядають повністю як бойові. Але вони коштують в рази дешевше, це — "Гербера". Вони зроблені з пінопласту, картону, інших підручних матеріалів.


"Якщо подивитися на їхню конструкцію, вони фактично саморобні. Таке враження, що їх роблять на уроках технічної праці в школі — настільки вони незграбно зроблені. Але вони літають і є такими ж цілями для наших зенітників, як і ударні дрони".

Мета таких безпілотників — відволікти сили та засоби української ППО, зазначає експерт та пояснює, наскільки небезпечні бойові "шахеди", які ті імітують.

"Вони мають бойову частину — 50 кілограмів — це власне вибухівка. А зараз, на жаль, нові бойові частини 90 кілограмів. Наскільки це небезпечно? 90 кілограмів вибухівки, пряме ураження – це під'їзд п'ятиповерхівки повністю складується. Якщо 50 кілограмів — зносить 2-3 поверхи", — говорить Михайло Жирохов.

Також експерт розповідає, що наразі російські безпілотники змінюють свої маршрути.

"Раніше у них були певні маршрути, які можна було відслідковувати. Були певні об'єкти, які їх, скажімо так, цікавили. Раніше вони пускали їх з Курська, з Бєлгорода, пускали з інших міст. А зараз з'явилося нове місце, звідки пускають – це Смоленськ. І військові зараз перебувають на етапі перелаштування позицій мобільних вогневих груп".

Коли ми читаємо інформацію про те, що "шахед" зник з радарів, каже Михайло Жирохов, це означає, що в хід ідуть засоби радіоелектронної боротьби.

"«Шахеди» не мають управління, у них просто під час пуску закладені координати. І ці координати вони з допомогою супутникового зв'язку, тобто тільки так. І коли в певний період вони втрачають керування, їм потрібен час для того, щоб переналаштуватися. Коли ми читаємо, що «шахеди» залетіли в Білорусь — вони там коригують свій курс, розвертаються і, як правило, летять в Україну, але іноді буває і вибухають на території Білорусі", — пояснює експерт.

Як повідомляв MYNIZHYN, росіяни продовжують атакувати прикордоння Чернігівщини: є загиблі та поранені

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: