В університетах Фінляндії студенти приймають сауну, у Франції — сплять між лекціями у спеціальних кімнатах, а в Канаді відраховують за плагіат. А чим цьогоріч дивуватимуть студентів навчальні заклади Чернігівщини, Сумщини та Київщини — читайте у нашому матеріалі.
Зміст:
Університет трансформації майбутнього та фаховий коледж
Пенітенціарна академія України
Чернігівський кооперативний фаховий коледж Чернігівської облспоживспілки
Ніжинський агротехнічний інститут
Сумський державний університет
Київський професійний ліцей транспорту
В університетах Фінляндії студенти приймають сауну, у Франції — сплять між лекціями у спеціальних кімнатах, а в Канаді відраховують за плагіат. А чим цьогоріч дивуватимуть студентів навчальні заклади Чернігівщини, Сумщини та Київщини — читайте у нашому матеріалі.
Здавалося б, після замовлення шкільних альбомів, купівлі суконь та костюмів на випускний, а також вибору банкетної зали батьки випускників можуть нарешті видихнути. Та де там! Радше, перевести подих. Бо попереду ще іспити й вступ дітей до університетів або коледжів.
Ми не Google, але полегшити пошук теж можемо. У цій добірці не лише навчальні заклади. Тут про студентство, яке запам’ятається не як «Шара, прийди!» та тарганами у гуртожитках, а сучасними ремонтами, подорожами та працевлаштуванням у партнерів освітніх закладів. Розпочнемо з
Університет трансформації майбутнього та фаховий коледж
По вулиці Реміснича, 28 у Чернігові завжди шикуються черги із вступників. Чому? Бо саме тут випускникам 9 та 11-х класів пропонують спеціальності, запитами на які кишать сайти з пошуку роботи:
- Маркетинг,
- Менеджмент,
- Публічне управління та адміністрування,
- Психологія,
- Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка,
- Фінанси, банківська справа та фондовий ринок.
Тут студентам не дорікають, що поєднувати навчання з роботою не можна, а працевлаштовують з 1 курсу. За бажанням, звісно. Справа в тому, що 90% навчання — це практика на підприємствах-партнерах. Там студенти можуть підписати свій перший трудовий договір.
Та ділова жила прокидається в студентів УТМ куди раніше. Тут діють акції для тих, хто навчається на платній основі. «Приведи друга» і отримай знижку 10% на навчання. Хочеш 20% — склади сесію на «відмінно». Для родин військових та сиріт теж зменшують плату за навчання до 20%.
Кожен знає історії, коли після пар та трудового дня знесилений студент повертається у гуртожиток і, перш ніж поїсти, мусить вигнати з тарілки тарганів, а, перш ніж заснути — зі старого ліжка клопів. Тут ці історії варто забути, бо гуртожитки УТМ мають сучасний ремонт. А сам університет — яскраве студентське життя з подорожами, екскурсіями та пізнавальними конференціями.
Пенітенціарна академія України
У Чернігові, по вулиці Гонча, 34 працює унікальний освітній заклад, який готує фахівців для Державної кримінально-виконавчої служби України та інших державних і приватних установ.
Студенти та курсанти ПАУ опановують спеціальності:
- Право,
- Правоохоронна діяльність,
- Психологія.
У чому різниця між курсантами та студентами"1">безкоштовним харчуванням, проживанням та форменим одягом;
Фактично практика в державних і приватних установах виконання покарань вже є стажуванням на майбутній посаді. Крім того, ПАУ активно співпрацює з вітчизняними та міжнародними партнерами, які пропонують роботу ще до завершення навчання.
Але перш, ніж стажуватися чи працювати — треба мати освітнє підґрунтя. З цим тут проблем немає. Навчання проводять фахівці з установ виконання покарань, центрів пробації, криміналістичних підрозділів, адвокатури, нотаріату, правоохоронних органів та судової системи. Академія має сучасні мультимедійні та інтерактивні аудиторії для проведення занять, комп’ютерні лабораторії, тренінгові центри, спортивні та читальні зали… А у випадку повітряної тривоги всі спускаються до аудиторій, які ташуються в укритті.
Академія організовує тематичні заходи, форуми, творчі вечори, квести, флешмоби, благодійні акції та культурні події. Для розвитку особистості та комунікаційних навичок тут є:
- Soft Skills Club – розвиток критичного мислення, командної роботи, лідерства;
- Speaking Club з англійської мови – для впевненого спілкування без мовного бар’єру;
- Open space – простір для творчих зустрічей, проєктної роботи й воркшопів.
А якщо є якісь запитання — ставте їх у чат-групі месенджеру Signal.
[GALLERY-975]
Чернігівський кооперативний фаховий коледж Чернігівської облспоживспілки
Недарма він розташований саме на вулиці Музейна, 3 у Чернігові. Бо і справді є експонатом у сфері освіти. Цей навчальний заклад має 100-літню історію! І продовжує запрошувати навчатися випускників 9 та 11 класів. Пропонують гуртожиток, бібліотеку, буфет, медпункт, спортивні секції та предметні гуртки.
Освітньо-професійний ступінь «Фаховий молодший бакалавр» можна здобути за спеціальностями (освітньо-професійними програмами):
- Торгівля (Підприємництво та торгівля);
- Харчові технології (Виробництво борошняних, кондитерських виробів та харчоконцентратів);
- Облік і оподаткування (Облік і оподаткування);
- Секретарська та офісна справа (Інформаційно-правове забезпечення в адміністративній, судовій та підприємницькій діяльності).
Освітньо-кваліфікаційний рівень «Кваліфікований робітник» можна здобути за професіями:
- Майстер ресторанного обслуговування;
- Кухар;
- Кондитер;
- Тістороб. Пекар;
- Електромеханік торговельного та холодильного устаткування;
- Агент з постачання;
- Продавець продовольчих/непродовольчих товарів.
Щодо грошей на освіту можна не турбуватися. Навчатися можна за рахунок правління Чернігівської облспоживспілки та за направленнями райспоживспілок, районних споживчих товариств, організацій системи споживчої кооперації області. А випускникам, які здобули в коледжі ступінь «Фаховий молодший бакалавр» чи робітничу кваліфікацію, надається право отримати другу освіту зі знижкою у 50%.
Студенти (учні) проходять практику на базових підприємствах та в комерційних структурах Чернігова й області. А якщо зарплатню хочеться отримувати не в гривнях — на безкоштовних факультативних заняттях навчають польської та видають сертифікат.
[GALLERY-970]
Ніжинський агротехнічний інститут
У місті Ніжин, по вулиці Шевченка, 10 працює інститут, який займає 1 місце в працевлаштуванні випускників. Такі результати минулого року оприлюднив Всеукраїнський моніторинг. Справа в тому, що навчальний заклад має багато партнерів в аграрному бізнесі, які беруть студентів на практику з подальшим стажуванням та працевлаштуванням. А чому б і ні — тутешні освітні програми входять в топ-10 найзатребуваніших на ринку праці України:
- Облік і оподаткування,
- Менеджмент,
- Маркетинг,
- Електрична інженерія,
- Агрономія,
- Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва,
- Агроінженерія,
- Автомобільний транспорт.
Заяви на вступ до бакалаврату прийматимуть з 19 липня по 1 серпня. До магістратури — з 8 по 25 серпня.
НАТІ називають лідером аграрної освіти регіону: сучасні лабораторії; науково-виробничий підрозділ, де студенти закріплюють теорію; викладачі, які здійснюють наукові дослідження разом зі студентами. Мають їдальню, спортивний комплекс, базу відпочинку, творчі гуртки та спортивні секції. А нетутешніх студентів забезпечують гуртожитком.
[GALLERY-967]
Сумський державний університет
По вулиці Харківська, 116 у Сумах ташується університет, який на міжнародному рівні визнали лідером в академічних та галузевих рейтингах!
СумДУ входить до топ-1000 університетів світу (THE WorldUniversity Rankings) та топ-300 за досягненнями Цілей сталого розвитку ООН. Єдиний представник України в рейтингу молодих університетів THE Young University Rankings та №1 в Україні за якістю міждисциплінарних досліджень (THE Interdisciplinary Rankings). Крім того, займає:
- 1 місце серед ЗВО України у галузевих рейтингах Times Higher Education (THE);
- 5 зірок QS Stars за якість освіти, кар'єрну підтримку студентів і викладацький склад.
Навчатися тут пропонують аж за 34 спеціальностями. Ознайомитися з ними можна тут. А освітні програми мають акредитацію зі статусом «зразкова». Звісно! Тут впроваджують VR/AR технології, дуальну освіту, проєкти з цифрової трансформації, а також дають змогу отримати подвійний диплом та взяти участь в проєктах Erasmus+, Horizon Europe та ін.
Якщо абітурієнт чи молодий вчений має ідею стартапу — йому точно сюди. Тут не лише підтримають, але й допоможуть успішно її реалізувати.
А ще тут комфортна інфраструктура: гуртожитки, спортивні комплекси, бібліотеки, харчування, інформаційні системи й електронні сервіси для студентів.
[GALLERY-968]
Київський професійний ліцей транспорту
А цей сучасний заклад професійно-технічної освіти чекає випускників 9 та 11-х класів у Києві, по вулиці Машиністівська, 1б.
Після 9 класу КПЛТ готує:
- Слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів (2,5 роки);
- Слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів, токарів (3 роки);
- Кухарів (2,5 роки);
- Кухарів, офіціантів (3 роки).
А після 11-го:
- Слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів, (ТО і ремонт електрообладнання автомобіля) (10 місяців);
Вступити сюди можна без НМТ та іспитів. Щодо грошей теж хвилюватися не слід. Мало того, що навчання безкоштовне — ще й стипендію платять. Крім того, заробити кошти можна просто під час практики.
Студенти беруть участь у всеукраїнських та міжнародних конкурсах, а 40% навчального часу минає в умовах виробничого процесу. Сучасні кабінети, обладнані майстерні та лабораторії. Переконатися можете, залишивши заявку на екскурсію ліцеєм.
Нетутешніх забезпечують комфортним гуртожитком, а охочих працювати за спеціальністю — роботою. Якщо ж працювати поки бажання немає — можна відвідати гуртки, почитати книжки у сучасній бібліотеці, смачно поїсти в буфеті чи підтягнути форми у тренажерній залі КПЛТ.
[GALLERY-969]
Реклама