10 Лютого 2016
1776
Про телефонні шахрайства останнім часом розповідає дедалі більше людей. Телефонуючи на мобільні та стаціонарні телефони, шахраї вимагають грошей, щоб залагодити справу в поліції
Про телефонні шахрайства останнім часом розповідає дедалі більше людей. Телефонуючи на мобільні та стаціонарні телефони, шахраї вимагають грошей, щоб залагодити справу в поліції
Про телефонні шахрайства останнім часом розповідає дедалі більше людей. Телефонуючи на мобільні та стаціонарні телефони, шахраї вимагають грошей, щоб залагодити справу в поліції, куди нібито потрапив родич (найчастіше син) власника телефону. Черговий такий випадок стався 4 лютого у Ніжині. За допомогою до працівників поліції звернувся житель міста Ніжина, який повідомив, що його 63-річна мати перерахувала на картковий рахунок невідомій особі 2 тисячі гривень за не притягнення сина до відповідальності, який начебто збив людину. Жінка перебуваючи у стресовій ситуації не зателефонувала синові і не дізналася, що насправді з ним сталося. І тільки після того як перерахувала гроші шахраєві, зв’язалася з рідною людиною, і дізналася, що з ним все гаразд і ніяких проблем з законом він не мав.
Схема мобільних шахраїв дуже проста: випадковий номер, випадковий абонент, навмання задане запитання, чи є у вас син, або донька, а далі стандартний набір фраз. Все з єдиною метою – заробити на вас гроші. Повірте, зловмисник, здебільшого, не знає про вас абсолютно нічого, ні вашого імені, ні міста, де ви живете, ні, навіть, чи є у вас діти. А ви, підтримуючи телефонну розмову з шахраєм, самі надаєте йому інформацію. Потерпілій особі телефонують на мобільний телефон переважно вночі, щоб важче було зорієнтуватися та перевірити інформацію. Кажуть, що хтось із рідних потрапили до поліції або в ДТП. Звичайно, кожен із батьків намагається допомогти своїй дитині і забуває про те, що може натрапити на шахраїв. Гроші просять перекинути на картку, мобільний телефон або ж передати відієм, який приїздить на надану потерпілим адресу.
Щоб розпізнати обман, радимо зв’язатися з сином, донькою, чи іншим родичем, навіть, якщо почули запевнення про його зламаний мобільний апарат, чи про неможливість спілкуватися. Якщо ж зловмисник наказує вам не класти трубку, бо інакше це нашкодить комусь з ваших рідних, спробуйте знайти інший засіб зв’язку і таки зателефонувати. А того, хто вам телефонує, попросіть назвати ім’я вашого рідного, місто в якому він живе, описати його зовнішність і відповісти на запитання особистого характеру. Стовідсотково, зловмисник зникне зі зв’язку. Також зателефонуйте на номер 102 і дізнайтеся, чи насправді ваш син, донька чи хтось інший перебуває у відділі поліції, там обов’язково нададуть всю необхідну інформацію.
Ніжинський ВП ГУНП в Чернігівській області