18 Травня 2016
2656
Поблизу села Безводівка Ічнянського району знаходиться унікальний археологічний комплекс – залишки древньої обсерваторії. Там знаходиться чотири насипи, розміщені по колу
Поблизу села Безводівка Ічнянського району знаходиться унікальний археологічний комплекс – залишки древньої обсерваторії. Там знаходиться чотири насипи, розміщені по колу
Історики вважають їх курганами кочових племен, але віднедавна з’явилася і альтернативна гіпотеза, пов’язана з астрономією. Вчені вважають, що спочатку було 8 насипів, які слугували для астрономічних спостережень.
За допомогою безводівських курганів проводили астрономічні дослідження сходу і заходу сонця в дні зимового і літнього сонцестояння, осіннього і весняного рівнодення. А також спостерігали за Місяцем.
Вчені припускають, що обсерваторія на Чернігівщині була створена в той же час, що і Стоунхендж, тобто 3-5 тисяч років тому.
Якщо порівняти розміри Безводовки та Стоунхенджа, можна побачимо що діаметр центрального кола другого майже однаковий з діаметром лише північно-східного візира першої. Діаметр валу, який оточує коло каменів близько 100 м, а діаметр курганної групи «Роблениці» – 200 метрів, повідомляє uamodna.
На Безводовці дистанції до основних дальніх візирів переважно в два рази більші ніж у англійського колеги. З цього можна зробити висновок, що більші масштаби Безводовки пояснюються відсутністю в її архітектурі мегалітичних конструкцій. Будівельники обійшлися без багатотонних брил, які потрібно доставляти за сотні кілометрів і взяли будівельний матеріал, який у них був під ногами, землю. Матеріал універсальний, пластичний і в той же час вічний. В двічі більші відстані до дальніх візирів Безводовки дозволяють робити більш точні виміри та розрахунки.