В Острі масово гине риба: фахівці з’ясовують причину

Протягом 1-3 липня в р. Остер біля села Гламазди Козелецького району спостерігалися випадки загибелі риби. Про це повідомили в Департаменті з питань цивільного захисту та оборонної роботи ОДА


Протягом 1-3 липня в р. Остер біля села Гламазди Козелецького району спостерігалися випадки загибелі риби.

Про це повідомили в Департаменті з питань цивільного захисту та оборонної роботи ОДА.
 
З метою з'ясування причин загибелі риби працівники міжрайонного відділу "ДУ Чернігівській обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України" відібрали проби води для встановлення їх відповідності безпечним санітарно-епідеміологічним нормам згідно з лабораторними дослідженнями. Результати експертизи очікуються сьогодні, 4 липня.
 
Також, працівники Державної екологічної інспекції у Чернігівській області відібрали проби води для встановлення можливого забруднення її шкідливими хімічними або біологічними речовинами (результати експертизи очікуються протягом 20 діб). 
 
На даний час проводяться роботи щодо встановлення можливого джерела забруднення, наслідків події та шкоди завданої довкіллю.
 
Вживаються заходи  інформування місцевих жителів, територією яких протікає р. Остер, щодо необхідності тимчасового обмеження використання води, купання та вилову риби у річці.
 
Так описують ситуацію на річці очевидці:

«Вода темно-коричневого кольору і піниться, наче туди висипали вагон Тайду для кольорового прання. Бідолашна риба почала масово гинути - дно річки застелене риб'ячими трупами (скоро це все почне розкладатися і вспливати на поверхню). Хто ще живий, той лізе на берег в пошуках порятунку. Поверхня води кишить рибою, яка намагається дихати нерозчиненим у воді киснем. Місцеві влаштували риболовлю підсаками - мабуть на продаж, тому раджу всім не купувати річкову рибу найближчі дні, особливо на лівому березі столиці, бо там наші на кожному базарі».


Обережно! Ненормативна лексика

 

За матеріалами val.ua
Відео: Анатолій Гуц

По темі: 
Чи правда, що Остер забруднений?