На Чернігівщині активізувались шахраї - "електрики"

Шахрайство нарівні з кишеньковими крадіжками - сьогодні найпоширеніший вид злочинів. Незважаючи на широку профілактично-роз’яснювальну кампанію та регулярні попередження з боку поліції, громадяни через свою неуважність та безпечність продовжують ставати жертвами шахраїв

Шахрайство нарівні з кишеньковими крадіжками - сьогодні найпоширеніший вид злочинів. Незважаючи на широку профілактично-роз’яснювальну кампанію та регулярні попередження з боку поліції, громадяни через свою неуважність та безпечність продовжують ставати жертвами шахраїв.

У Чернігівській області  з'являються нові види шахрайства. Зокрема, любителі легкої наживи розпочали «освоювати» і  сферу енергопостачання.

 
Псевдо-електрики
 
Аферисти представляються працівниками районів електромереж  ПАТ « Чернігівобленерго». Вони дзвонять у двері і під приводом перевірки електролічильника заходять до помешкання. Поки господар шукає документи на лічильник, гість починає нишпорити по кімнатах і підбирає все, що погано лежить.

Один із прикладів – крадіжка із будинку літньої мешканки Прилук. Бабуся пішла в іншу кімнату шукати документи, а чолов’яга тим часом поцупив у неї гроші та вироби із золота. Коли старенька зрозуміла, що у неї побував злодюжка, було вже запізно.

А останнім часом активізувалися   псевдо-електрики,  які демонструючи підроблені документи, схожі на посвідчення інспекторів компанії, під приводом того, щоб нібито, підключення до електромереж Товариства здійснено неправильно, обрізали проводи і вимагали гроші за перепідключення. А тим, хто намагався відмовитися, обіцяли серйозні неприємності.

Ще один випадок був зафіксований в Чернігівському районі. У  споживача  псевдо-інспектор,  під час перевірки показників приладу обліку, зірвав пломбу і вимагав кошти за переопломбування.

Факти правопорушень відзначалися і раніше. Зокрема, фіксувалися періодичні крадіжки лічильників з сходових клітин.

А в Ніжині псевдо-електрики завітали до помешкання подружжя 80-літніх пенсіонерів. Дві жінки приємної зовнішності, років тридцяти представилися працівниками електромереж і попросили зняти покази лічильників та перевірити стан електропроводки. Вони довго вешталися по всіх кімнатах, вдаючи заклопотаних роботою контролерів з енергонагляду. Після того як вони  пішли,  господарі виявили зникнення всіх своїх заощаджень — 50 000 гривень.

За даним фактом відкрите кримінальне провадження. Проводяться заходи зі встановлення осіб, причетних до скоєння даної крадіжки. 
 
Шахрайство з використанням реквізитів банківських карток
 
В червні 2016 до колл-центру ПАТ «Чернігівобленерго» звернулася мешканка м. Чернігова та розповіла, що на її мобільний телефон зателефонував невідомий та повідомив їй, що змінилися банківські реквізити для оплати вартості спожитої електричної енергії  і відтепер  переказувати кошти за електрику необхідно на новий розрахунковий рахунок.

Майже одночасно до колл-центру ПАТ «Чернігівобленерго» звернувся ще один  мешканець м. Чернігова, якому  в телефонному режимі повідомили про значну суму заборгованості за електроенергію та наполягали на негайному  її  погашенні  з перерахуванням коштів на зазначену банківську карту.

Енергетики застерігають громадян від необдуманих кроків, які можуть в подальшому вартувати заощаджень чи цінних речей, за якими полюють зловмисники.
 

Аби не стати жертвою шахраїв, необхідно :
 
Перш за все пересвідчитися, що перед вами дійсно представник  енергопостачальної компанії.
 
Попросіть людину, яка представилася працівником електромереж,  пред‘явити посвідчення, де вказані прізвище, ім'я, по-батькові, посада та строк дії документа.
 
Якщо з‘явилися певні сумніви щодо ідентифікації працівника  передзвоніть до колл-центру ПАТ «Чернігівобленерго» 0 800 210 310  і перевірте інформацію.  
 
Якщо ж ви все-таки потрапили на гачок аферистів або відносно вас намагалися застосувати шахрайські дії, якнайшвидше телефонуйте до поліції. Це дасть змогу правоохоронцям вирахувати та затримати зловмисників «по гарячих слідах».