Поліція посилить контроль за перевезенням сільськогосподарської техніки та продукції

З початком жнив почастішали випадки перевезення продукції з порушенням законодавства. В гонитві за грошима, деякі спритники намагаються перевезти якомога більше вантажу за раз, при цьому значно перебільшуючи встановлену норму

З початком жнив почастішали випадки перевезення сільськогосподарської продукції з порушенням законодавства. В гонитві за грошима, деякі спритники намагаються перевезти якомога більше вантажу за раз, при цьому значно перебільшуючи встановлену норму. Що, в свою чергу, призводить до руйнування автомобільних доріг та наражає на небезпеку інших учасників дорожнього руху.

Аби попередити перевезення сільськогосподарської продукції з порушенням законодавства та таким чином уникнути руйнування доріг, поліція відстежує перевезення великовагової та великогабаритної сільськогосподарської техніки та вантажів та водночас просить водіїв дотримуватися вимог законодавства та Правил дорожнього руху.
 
Варто знати, що перевезення автомобільними дорогами подільних вантажів, у тому числі сільськогосподарської продукції транспортними засобами, вага яких з вантажем перевищує 40 тонн, заборонено українським законодавством. Так само не дозволяється рух сільськогосподарської техніки і механізмів автомобільними дорогами. Їх перевезення можливе виключно спеціалізованими транспортними засобами.
Крім того, рух транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, здійснюється тільки за спеціальним дозволом.
Для отримання дозволу на проїзд великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, перевізнику або уповноваженій ним особі необхідно звернутися до Центру надання адміністративних послуг.
 
Пам’ятайте, що згідно ст. 132-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення  «Порушення правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів, правил проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами» – тягне за собою накладення штрафу на водіїв від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, відповідальних за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, уповноважених з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів, громадян – суб’єктів господарської діяльності – від сорока до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
Інспектор сектору Ніжинського відділу поліції,
старший лейтенант поліції  Крошка В.М.